ÚVN doposiaľ testovala 26 ľudí

ÚVN doposiaľ testovala 26 ľudí

RedakciaAktuality12.3.2020

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku odložila plánované operácie. „Operovať sa budú len akútne stavy. Zvažujeme zaviesť meranie teploty na vrátnici,“ dáva do pozornosti hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

Vojenská nemocnica prijala odporučenia hlavného stomatológa SR na predchádzanie šírenia nákazy koronavírusom. Tieto odporúčania si pozrite TU

Zubný lekár nebude môcť ošetriť pacientov pomocou prístrojov, ktoré vytvárajú „spray“, pretože to zvyšuje riziko rozptýlenia vírusu a baktérií. To znamená, že nebude môcť použiť „vŕtačku“ alebo ultrazvukový prístroj.

„Postupujeme podľa nariadenia hlavného hygienika SR, Vojenského ústavu hygieny a epidemiológie a pravidelne sa zúčastňuje na zasadnutí krízového štábu v Žiline. Nemocnica sa zásobila ochrannými pomôckami, rozšírila lôžkovú kapacitu a prijíma na dennej báze potrebné opatrenia na zvládnutie celej situácie,“ povedala Dišková.

Nemocnica doposiaľ testovala na nový koronavírus 26 pacientov. V súčasnosti ešte čakajú na výsledky troch pacientov. Ako informovala Petra Dišková, výsledky testov pacientov z Ukrajiny, ktorých po dopravnej nehode v Černovej priviezli 11. marca do ÚVN SNP Ružomberok – FN v skorých ranných hodinách sú negatívne a nie sú nakazení koronavírusom. Ide o šesť pacientov, pričom jeden pacient je hospitalizovaný na ARO, traja pacienti sú hospitalizovaní na JIS a jeden pacient je na Klinike infektológie. Všetci sú momentálne v stabilizovanom stave.

Foto: Ilustračné z cvičenia v nemocnici

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia