ÚVN: Pokračuje modernizácia Kliniky vnútorného lekárstva

ÚVN: Pokračuje modernizácia Kliniky vnútorného lekárstva

RedakciaAktuality13.4.2022

Spolupráca občianskeho združenia (OZ) Priatelia kliniky vnútorného lekárstva Ružomberok s Ústrednou vojenskou nemocnicou priniesla pre pacientov ďalšie výhody. Klinika vnútorného lekárstva získala nové materiálno-technické vybavenie v hodnote vyše 80-tisíc eur.

Kúpili nové prístroje

„Dar tvorí 82 nových pacientskych stolíkov k lôžkam na klinike vnútorného lekárstva, dva resuscitačné stolíky pre jednotku intenzívnej starostlivosti a nové prístroje na meranie EKG a krvného tlaku. Novinky zlepšia zdravotnú starostlivosť pacientov,“ povedal predseda OZ Antonín Hruboň, ktorý je zároveň prednostom obdarovanej kliniky.

Okrem toho pribudol prístroj na vyhodnocovanie zápalu dýchacích ciest pre pacientov s respiračnými problémami. „Bude slúžiť pacientom na imuno-alergologickej ambulancii predovšetkým na zistenie alergického zápalu v dýchacích cestách pacientov s astmou, jeho monitorovanie a zisťovanie účinnosti liečby. Pre dialyzačné pracovisko zakúpilo OZ novú chladiacu vitrínu,“ povedala hovorkyňa ÚVN Petra Dišková.

Kliniku neustále vylepšujú

„Občianske združenie vďaka svojej dlhoročnej aktivite už venovalo našej nemocnici dary v hodnote takmer štyristotisíc eur a za to im patrí naša veľká vďaka. Väčšina takto získaných zdrojov, je použitá na skvalitnenie služieb pre našich pacientov vo forme prístrojovej techniky, alebo materiálneho vybavenia zdravotníckeho zariadenia,“ uviedol riaditeľ nemocnice Robert Rusnák.

Antonín Hruboň dodal, že v zdravotníctve v súčasnosti chýbajú finančné prostriedky. To bol podľa neho jeden z dôvodov ich založenia. „Môžeme si takto veľmi pomôcť. Vylepšujeme prístrojové vybavenie v rámci kliniky, snažíme sa tunajšie prostredie poľudštiť pre pacientov. Peniaze idú do zmysluplných výdavkov. Profitujeme z toho my, nemocnica aj pacienti.“

Združenie získava peniaze na pomoc aj do zamestnancov vojenskej nemocnice prostredníctvom darovania2 percent dane.

Klinika vnútorného lekárstva využíva už nové špecializované ambulancie na prízemí, do finále sa blíži rekonštrukcia priestorov gastroenterologického oddelenia.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia