ÚVN zatiaľ nepozná príčiny vzniku požiaru v chirurgickom pavilóne

ÚVN zatiaľ nepozná príčiny vzniku požiaru v chirurgickom pavilóne

RedakciaAktuality3.11.2021

Aktuálne sa robia obhliadky a doobhliadky objektu zo strany poisťovne. Pre TASR to v stredu uviedla hovorkyňa nemocnice Petra Dišková s tým, že presná výška škody zatiaľ nie je vyčíslená. Podľa neoficiálnych odhadov však budú škody pravdepodobne vyššie ako 1,5 milióna eur.

"Všetky pracoviská, ktoré sa nachádzali v požiarom postihnutej časti chirurgického pavilónu, sú dočasne v náhradných priestoroch, a to až do ukončenia celkovej rekonštrukcie dotknutého pavilónu. ARO sa aktuálne nachádza v priestoroch multidisciplinárnej JIS s plným technickým a logistickým zázemím pre pacientov," priblížila hovorkyňa.

Ako dodala, klinika neurochirurgie je presťahovaná do priestorov kliniky oftalmológie. Klinika ortopédie a traumatológie je v pôvodných priestoroch s obmedzením na jeden lôžkový trakt. Kliniky chirurgie a cievnej chirurgie sú v pôvodných priestoroch s obmedzením na jeden lôžkový trakt. Hovorkyňa zdôraznila, že ambulancie a špecializované pracoviská už pracujú v štandardnom režime okrem pracoviska fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.

Aktuálne sa dokončujú posúdenia znalcami z odboru stavebníctva. "Súbežne prebieha príprava k začatiu rekonštrukcie pavilónu," skonštatovala Dišková. V chirurgickom pavilóne ÚVN vypukol v nedeľu 17. októbra požiar. Časť budovy, ktorú poškodil oheň, využívali ako ubytovacie kapacity a kancelárske priestory pre zdravotnícky personál. Centrálne operačné sály požiar nezasiahol.

Celkové škody po októbrovom požiari v chirurgickom pavilóne Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Ružomberku budú pravdepodobne vyššie ako jeden a pol milióna eur. Na sociálnej sieti o tom informoval minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Zdôraznil, že peniaze hľadajú v rozpočte rezortu obrany. "Oslovili sme tiež spoločnosti, ktoré dlhodobo spolupracujú s rezortom, nech priložia ruku k dielu, a samozrejme, nemocnica je poistená," skonštatoval Naď. Dodal, že výrobca stíhačiek Lockheed Martin poskytne príspevok vo výške 150.000 USD.

Práce po požiari podľa Naďa postupujú rýchlo. "Fasáda je prekrytá. Trochu nás zdržali konzultácie s poisťovňou a vyšetrovanie dôvodu požiaru, ale už o pár dní sa začnú sanačné a rekonštrukčné práce, vrátane núdzového prestrešenia," ubezpečil. Šéf rezortu obrany sa zároveň poďakoval vedeniu nemocnice, zamestnancom aj vojakom, ktorí zvládli evakuáciu aj práce po požiari.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia