Už odštartovala sezóna horákov na Málinom Brde

Už odštartovala sezóna "horákov" na Málinom Brde

RedakciaAktuality21.5.2019

Kedysi Málinô Brdo akurát v zime bolo rajom lyžiarov. V súčasnosti je je tiež veľkým magnetom pre vyznavačov horských bicyklov. V roku 2009 v tomto malebnom lone Veľkej Fatry bol daný do užívania nový bike park a ten rekordne rýchlo sa stal lídrom svojho druhu na Slovensku.

Od minulého víkendu tento cyklopark, ktorý ponúka rozmanité trasy v celkovej dĺžke cez desať kilometrov, odštartoval svoju ďalšiu sezónu. „Po zime a krátkej pauze sme stredisko už tradične otvorili pre horských cyklistov i peších turistov. Do 20. júna bude fungovať víkendový režim a potom až do 15. septembra nabehne denná prevádzka,“ informoval nás na úvod marketing manažér Ski & bike family parku Malinô Brdo Tomáš Gazdarica.

V sobotu a v nedeľu vyše sto cyklistov-zjazdárov z rôznych kútov republiky si prišlo po zime nad Ružomberok otestovať svoje „horáky“. „Keďže stredisko sme len otvárali, so záujmom vládla spokojnosť. Ešte dôležitejšie je, že ohlasy boli veľmi pozitívne. ´Bikeri´ si pochvaľovali trate, ocenili ich technický stav. Okrem bežnej údržby sme urobili aj niektoré úpravy,“ pokračoval Gazdarica.

Pre cyklistov zjazdárov je ponuka na Málinom Brde mimoriadne široká a pestrá. „Máme dvanásť ´trailových´ tratí, z toho dve sú vytýčené v hornej časti strediska, od vrchnej stanice sedačkovej lanovky smerom dole a desať je vytiahnutých popod kabinkovú lanovku do Hrabova. Čo sa týka nášho záberu, nemáme konkurenciu na Slovensku. Tiež veľkým bonusom a zároveň luxusom pre horských cyklistov je možnosť, vyviesť sa osemmiestnou lanovkou na Málinô Brdo. Spomenúť treba aj súťažnú 2200 m dlhú trasu s prevýšením okolo 450 m, ktorá spĺňa aj náročné medzinárodné parametre pre preteky v downhille s dvomi variantmi. Na svoje si však u nás prídu aj rýdzi rekreanti, vyznavači kolobežiek či horských kár,“ vysvetľoval ďalej strediskový manažér.

Na tamojšom kopci každoročne sa pravidelne konajú aj zaujímavé podujatia. „Na tento rok sme pripravili dva súťažné downhilly, prvý 10. augusta v rámci veľkej akcie Malinô Fest a druhú septembrovú sobotu organizujeme Moravsko-slovenský pohár v zjazde na horských bicyklov,“ prezradil Gazdarica.

Za povšimnutie tiež stojí, že kým ešte nedávno, predovšetkým vyznavači zjazdoviek napĺňali strediskovú kasu, tak v posledných rokoch veľmi výrazne boduje aj leto. „Asi dve tretiny návštevníkov máme v zime a tretinu v lete. V minulosti bol rozdiel doslova priepastný,“ dodal Tomáš Gazdarica.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia