Už raz A. Panenka priniesol Ruži šťastie

Už raz A. Panenka priniesol Ruži šťastie

Ján SvrčekAktuality1.5.2024

V Ružomberku som asi šiestykrát. Rád sem chodím. Kvôli vynikajúcim ľuďom, tiež krásnemu prostrediu, či peknej okolitej prírode. Moja posledná návšteva pred dvomi rokmi bol spojená s odovzdávaním strieborných medailí domácim futbalistom za 2. miesto v lige,povedal nám včera v hoteli Malina na Málinom Brde, po prijatí na ružomberskej radnici, niekdajší vynikajúci futbalista, ktorý, okrem toho, že bol kúzelník s loptou sa zvlášť preslávil vršovickým „dloubákom“, keď v penaltovom rozstrele na európskom šampionáte v roku 1976 v Belehrade nachytal nemeckého brankára Seppa Maiera.

Keď som tu bol v jeseni 2021, Ružomberok po dlhej dobe zdolal Slovan Bratislava (1:0), takže priniesol som chlapcom aj trochu ´šťastíčka´. Držím mužstvu palce, aby zopakovalo výkon z toho zápasu a získalo pohár. Majiteľ klubu pán Fiľo chce, aby som išiel pred zápasom chlapcov povzbudiť do kabíny. Ak sa tak stane, poprajem mužstvu, aby mu finále dobre dopadlo. Veď si v súťaži prešlo dlhou cestou, kým sa dostalo na jej koniec,“ vravela 75 – ročná futbalová ikona.

Opäť ma oslovil Milan Fiľo, ktorý pravidelne chodí na domáce zápasy mojej´Bohemky´. Tu sa stretávame každých štrnásť dní,“ vravel ďalej A. Panenka.

Práve v Bohemiansi Praha Panenka odtiahol najviac sezón a za tento klub odohral 678 zápasov, v ktorých strelil 318 gólov. „V ´Bohemke´ som stále čestný prezident. Tiež zastávam funkciu predsedu Nadácie futbalových internacionálov. Je to organizácia, ktorá pomáha bývalým futbalistom, ktorý odohrali aspoň jeden zápas za ´nároďák´. Svojho času boli vynikajúci hráči, ale v tej dobe si nemohli zabezpečiť dôstojnú starobu. Takže snažíme sa týmto ľuďom podať pomocnú ruku. Hlavne finančne, ale aj po zdravotníckej stránke, keď treba riešiť nejaké zákroky, či vybaviť kúpele a podobne,stručne objasnil svoju súčasnú náplň Antonín Panenka.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia