Už sú známe výsledky testovania na radnici

Už sú známe výsledky testovania na radnici

RedakciaAktuality21.8.2020

Ako informovalo mesto na sociálnej sieti, uplynulé dni boli zamestnanci Mestského úradu testovaní na prítomnosť vírusu, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19. Išlo pritom o 9 zamestnancov z najužšieho okruhu toho, ktorému začiatkom týždňa prítomnosť vírusu potvrdili.

„Výsledky všetkých testovaných zamestnancov sú negatívne. Znamená to, že na úrade sa nenachádza žiadna nákaza ani ohnisko. Mestský úrad tak pokračuje v normálnom živote. Stránkové dni sú pondelok, utorok, streda a piatok. Otvorené sú oba vchody bez stráženia príslušníkom Mestskej polície,“ informuje mesto.

Po konzultácií s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v preventívnej a zároveň povinnej karanténe ostáva 7 zamestnancov (všetci už s negatívnym výsledkom).

Po tom, ako nákazu potvrdili u jedného zo zamestnancov, zostal úrad uzatvorený. Krízové vedenie mesta nariadilo nevyhnutné kroky, ktoré mali chrániť verejnosť a eliminovať možnú nákazu v priestoroch Mestského úradu.

„Vytvorený bol zoznam zamestnancov, ktorí sa podrobili testovaniu. Zároveň sa testovaním uskutočnila aj dezinfekcia všetkých priestorov Mestského úradu. Po výsledkoch testovania s negatívnym výsledkom u všetkých zamestnancov v blízkom kontakte bol nariadený návrat k normálnemu fungovaniu úradu,“ doplnilo mesto informáciu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia