Už túto sobotu do Ružomberka dorazí Míľa pre mamu

Už túto sobotu do Ružomberka dorazí Míľa pre mamu

RedakciaAktuality6.5.2019

Míľa pre mamu je zábavné outdoorové popoludnie pre celé rodiny organizované Úniou materských centier pravidelne už od roku 2004. Podujatie sa každoročne teší veľkému úspechu a koná sa tradične v predvečer Dňa matiek, ako najväčšia oslava tohto sviatku na Slovensku.

Aj v Ružomberku sa môžete do akcie zapojiť v sobotu 11.5. 2019 o 15:00 hod. v Parku Š. N. Hýroša.

Cieľom kampane Míľa pre mamu je už po šestnásty rok zorganizovať s dobrovoľníkmi z materských a rodinných centier veľkolepú oslavu venovanú všetkým matkám. Do kampane, ktorej cieľom je v jeden deň, v jednu hodinu prejsť jednu míľu, sa prihlasuje stále väčšie množstvo materských a rodinných centier. Účastníci si prejdením symbolickej míle uctia svoju mamu, starú mamu, krstnú mamu, či adoptívnu mamu.

O akciu je každý rok záujem

Míľová prechádzka je zážitková trasa, ktorú si rodiny budú môcť aj tento rok prejsť a to už túto sobotu v čase 15:45, kedy bude Štart míľovej prechádzky.
Na trase budú na účastníkov na stanovištiach: Mestská Knižnica, Bratská Jednota Baptistov, Súkromná materská škola Tatrakuk, Spojená škola Ružomberok, Helen Doron English čakať malé úlohy. Trať je nutné prejsť peši, na bicykli, na kolobežke, na korčuliach, v kočíku, či na invalidnom vozíku.

Neodmysliteľnou súčasťou akcie je celoslovenská charitatívna zbierka venovaná na pomoc materským a rodinným centrám Slovenska. V našom meste sa na pódiu s kultúrnym programom predstavia žiaci zo ZUŠ Ľ. Fullu a tanečného súboru Elišky.
Organizačne, tak ako v minulom roku, Materskému centru Nevedko Ružomberok pomôžu členovia OZ Ružomberčan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia