Už v piatok sa začne 35. Ružomberský jarmok

Už v piatok sa začne 35. Ružomberský jarmok

RedakciaAktuality30.5.2023

Aj keď jarmoky, či výročné trhy mali v centre dolného Liptova bohatú tradíciu, ktorej začiatky sú spojené ešte s rokom 1525, nová éra sa začala písať až v roku 1987.

Dvakrát jarmočnú niť prestrihla pandémia koronavírusu (2020 a 2021), no vlani sa táto najvýznamnejšia kultúrna akcia v meste opäť vrátila na svoj hlavný „plac“.

V piatok (2. júna) začne už 35. Ružomberský jarmok, opäť s dvojdňovým formátom. Akurát novinkou je tiež plnohodnotná, celodenná ponuka je nahotovaná aj na sobotu. Pôjde o lákavý program so známymi hudobnými interpretmi, už s tradičnými ukážkami remesiel, s tvorivými dielňami pre deti i s viacerými sprievodnými akciami, takisto s chutnou gastro ponukou. Počas oboch dní bude na ružomberskom Námestí Andreja Hlinku otvorených 225 stánkov. Momentálne sú v plnom prúde prípravy hlavného pódia pred mestským úradom.

Otvorenie jarmoku je naplánované v piatok na 15:30 hod. Po ňom sa návštevníci môžu tešiť na domácu kapelu Big Band Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu, na skupinu Drišľak, kapely Polemic a Heľenine oči. Prvý deň vyvrcholí koncertom Queenie–World Queen Tribute Band, jednej z najuznávanejších Queen tribute kapiel na svete, ktorá odohrala stovky koncertov na viacerých kontinentoch.

Sobota bude predovšetkým oslavou Medzinárodného dňa detí. O 10:30 hod. prídu na rad ukážky dobrovoľných hasičov. Po nich vystúpi hudobná skupina malinyJAM. Na pravé poludnie odprezentujú svoje „majstrovstvo“ na hlavnej tribúne žiaci ružomberských umeleckých škôl a od 14:30 hod. sa začne detské činoherné predstavenie ružomberského divadelného štúdia RosArt s názvom Na skok. Za ďalší magnetom, zvlášť pre tých najmladších, možno označiť duo Paci Pac. Program bude pokračovať vystúpením folklórneho súboru Liptov, košickej kapely Traky, o 20:00 hod. si stejdž „prenajme“ slovenský pop rokový spevák Lukáš Adamec. Tvrdšiu muziku zase o 21:30 hod. prinesie revival austrálskych AC/DC kapela High Voltage. O finále sobotného večera sa od 23:00 hod. postará roková kapela Screen.

Počas jarmoku nebudú chýbať ani detské atrakcie, pričom v sobotu od 16:30 do 18:30 hod. sa otvorí aj planetárium s Astro Show.

Všetkých pozývame užiť si skvelú atmosféru Ružomberského jarmoku. Som veľmi rád, že sa nám opäť podarilo pripraviť bohatý program pre mladších i starších účastníkov. Tohoročnou novinkou je predlženie konania jarmoku, a to až do nočných hodín v sobotu ,čo vytvorilo priestor na ponúknutie ešte kvalitnejších a zaujímavejších interpretov. Verím, že návštevníci jarmoku túto novinku ocenia. Všetkým prajem príjemnú zábavu a tie najlepšie zážitky z Ružomberka,“ uviedol primátor mesta Ľubomír Kubáň.


© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia