Úžasné pocity M. Fiľa medzi basketbalovou mlaďou

Úžasné pocity M. Fiľa medzi basketbalovou mlaďou

Ján SvrčekAktuality26.6.2024

Podnikateľ Milan Fiľo, ktorý bol aj pri najväčších „topoch“ ružomberského basketbalu (dva triumfy v Európskej lige – 1999, 2000), dnes zavítal na tamojšiu radnicu. Prišiel na milú slávnosť, ktorú inicioval primátor mesta Ľubomír Kubáň, keď do poslaneckých lavíc zasadli „kočky“ MBK Ružomberok – majsterky Slovenska v dvoch kategóriách – mladších žiačok (U 13) a junioriek (U 19).

Je to nádhera,“ vyhlásil M. Fiľo. „Takisto dojímavé stretnutie. Veľmi rád som prišiel podporiť klub v nastúpenej ceste. Takýmto smerom sa ružomberský basketbal musí uberať. Systematickou prácou s mládežou. Je to najlepšia cesta, aká existuje, rovnako pre Slovensko. Musíme vychovávať svoje hráčky, stavať na Slovenkách, prípadne dopĺňať káder o nejakú basketbalistku z Čiech, či angažovať ukrajinskú hráčku, ktorej takto môžeme pomôcť. Veľmi dôležité je investovať do mládeže, a to vo všetkých oblastiach, nielen v športe, no takisto vo vzdelávaní, či v kultúry.“

Keďže M. Fiľo na konci minulého týždňa, bol na súkromnej audiencii pápeža Františka, na ružomberskom mestskom úrade prezradil, že Svätému otcovi odovzdal ružomberské futbalové dresy. „Išlo o biely, čiže pápežský, s číslom jedna a ružomberský, oranžový. O Svätom otcovi je známe, že má rád šport,“ objasnil M. Fiľo.

Pri rozlúčke s M. Fiľom sme sa aj spýtali, s čím prišiel z Vatikánu domov, na Slovensko. Som maximálne duševne naplnený. S múdrejším a lepším človekom, ako je Svätý otec, som sa tejto planéte ešte nestretol,“ odkryl svoje pocity Milan Fiľo.

Foto: autor, portál

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia