Užite si večernú atmosféru Univerzitnej knižnice, zabavte sa pri kvíze a zažite treasure hunting

Užite si večernú atmosféru Univerzitnej knižnice, zabavte sa pri kvíze a zažite treasure hunting

RedakciaAktuality4.3.2019

Nielen Mestská knižnica v Ružomberku, ale aj Univerzitná knižnica pri Katolíckej univerzite v Ružomberku (UK KU) si pripravila podujatie k čoraz populárnejšiemu a aktuálnemu Týždňu slovenských knižníc, a vôbec k marcu - mesiacu kníh. Týždeň slovenských knižníc vyhlásili Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov. Mottom ročníka je Knižnice pre všetkých. Do projektu sa zapája množstvo knižníc, medzi nimi aj ružomberská univerzitná. „Cieľom Týždňa slovenských knižníc je pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí,“ informuje UK KU. Počas samotného týždňa pripravili 50% zľavu na registračný poplatok pre nových členov a rovnaká zľava platí na poplatok za predĺženie členstva.

Dáte si Deň v knižnici? Alebo večer...

Univerzitná knižnica dnes (5. marca) pripravila pre svojich čitateľov, návštevníkov, nevynímajúc študentov, zaujímavé podujatie, ktoré nesie názov Deň v knižnici. „Univerzitná knižnica Katolíckej univerzity v Ružomberku bude netradične otvorená až do 21.00 hodiny. Pripravená je študentská aktivita, takzvaný Treasure hunting a zábavno-vedomostný program s názvom Dobrodružstvo v knižnici,“ informuje UK KU. Taktiež dnes od 18:30, keď sa už obyčajne knižnica zatvára, až do 21:00, si budú môcť návštevníci vychutnať pravú večernú študovňu. „Na to sa teším, lebo ja sa najlepšie sústredím večer. Veľmi mi chýba, že naša knižnica nie je otvorená večer a nemáme v tomto čase k dispozícii žiadnu študovňu. V zahraničí sú takéto otváracie hodiny úplne bežné, takže teraz si to vychutnám aj v Ružomberku,“ potešila sa Lenka z Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Okrem kníh aj výstava

Návštevníci si zároveň môžu počas celého týždňa pozrieť aktuálne výstavy, momentálne je k dispozícii výstava „Z archívu periodík“. Návštevníci sa zoznámia aj s elektronickým informačným zdrojom, ku ktorým majú prístup vďaka národným licenciám, teraz predstavia licenciu SNK cez databázy z vydavateľstva GALE.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia