V  autobusoch môžete platiť bankovou kartou

V autobusoch môžete platiť bankovou kartou

RedakciaAktuality3.4.2022

Cestujúci spoločnosti ARRIVA Liorbus môžu v autobusoch od 1. apríla 2022 uhrádzať cestovné okrem už zaužívaných spôsobov aj bankovou kartou. Výška cestovného pri platbe kartou je rovnaká ako výška platby v hotovosti. Platobnú kartu nie je možné použiť na dobitie kreditu na čipovej karte.

Hotovosť už netreba

Bezhotovostná platba predstavuje pohodlné, rýchle a bezpečné vybavenie cestujúcich. Nový spôsob platby môžu cestujúci využívať na prímestskej autobusovej doprave na Liptove aj Orave a v autobusoch mestskej hromadnej dopravy v Liptovskom Mikuláši.

Platba bankovou kartou urýchli vybavovanie cestujúcich na zastávkach a zvýši ich bezpečnosť, pretože nebudú pri sebe musieť nosiť hotovosť. Pri platbe stačí priložiť bankovú kartu k tlačiarni cestovných lístkov bez toho, aby musel cestujúci zadávať PIN číslo. Cestujúci môžu používať všetky bezkontaktné platobné karty VISA a MasterCard.

„Záleží nám na tom, aby sme neustále zlepšovali naše služby a poskytovali cestujúcim na Orave a Liptove stále vyšší komfort pri cestovaní verejnou dopravou. Možnosť bezkontaktnej platby bankovou kartou k nim jednoznačne patrí,“ uviedol Karol Petőcz, generálny riaditeľ ARRIVA Liorbus.

„Možnosť jednoducho zaplatiť za cestovný lístok bankovou kartou výrazne zjednodušuje prístup k službe a zvyšuje kvalitu prímestskej dopravy, preto sme radi, že takúto možnosť už máme aj v spolupráci so spoločnosťou ARRIVA Liorbus. Veríme, že to pomôže pritiahnuť viac cestujúcich do verejnej dopravy,” uviedla Erika Jurinová, predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja.

Nastupovanie je rýchlejšie

Všetky platby týmto spôsobom sa spracovávajú v off-line režime, čo umožňuje zrýchlenie vybavenia cestujúcich na zastávkach. Sumy za každý predaný lístok sa spočítavajú a výsledná hodnota je stiahnutá z účtu v rámci jednej spoločnej transakcie podľa podmienok spoločností vydávajúcich platobné karty. Zákazníkovi sa tak z jeho účtu nesťahujú čiastky za jednotlivé lístky, ale za definované obdobie.

Cestovné lístky zakúpené VISA kartou sú zúčtované jedenkrát denne, v prípade kariet MasterCard môžu byť spoločne zúčtované cestovné lístky za niekoľko dní. Platnosť kariet MasterCard je overovaná automatickou rezerváciou vo výške jedno euro, ktorú zákazník uvidí v blokáciách na svojom účte. Po zúčtovaní cestovného je blokácia uvoľnená.

Dopravca upozorňuje, že kartou Maestro nie je možné platiť.

ARRIVA informuje o aktuálnych cestovných poriadkoch, čipových kartách a výhodách ich používania, o prijatých zmenách a poskytovaných službách prostredníctvom webovej stránky https://arriva.sk/liorbus/, e-mailu: informacie@arriva.sk alebo na linke zákazníckej podpory +421 915 733 733, od 8:00 h do 20:00 h každý deň vrátane víkendov a sviatkov.

Cestujúci majú možnosť prihlásiť sa na odber noviniek na internetovej stránke www.arriva.sk/newsletter. Priamo na svoju e-mailovú adresu tak môžu dostávať aktuálne informácie o cestovných poriadkoch, zmenách a obmedzeniach, novinkách i nových pracovných ponukách spoločností ARRIVA na Slovensku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia