V bytoch našli dvoch mŕtvych mužov

V bytoch našli dvoch mŕtvych mužov

RedakciaAktuality2.12.2021

Koncom novembra asistovali mestskí policajti pri dvoch prípadoch so smutným koncom. V sobotu 20. novembra kontaktovali mestskú políciu príbuzní muža, ktorý býva na sídlisku Klačno. Obávali sa o jeho zdravie, pretože nedvíhal telefón, nereagoval na búchanie ani zvonenie pri dverách bytu. V priebehu týždňa vraj bol kvôli zdravotnému stavu v nemocnici. V čase príchodu hliadky už bola na mieste aj štátna polícia. Byt bol zatvorený, kľúč nemal ani syn, ktorého privolali. Dvere otvorili hasiči.

„Po vojdení do bytu sa žiaľ naplnil ten najhorší scenár, muž ležal na zemi bez známok života,“ povedal preventista mestskej polície Roman Jankovič.

O päť dní, 25. novembra, sa podobná situácia na Klačne zopakovala. Teraz však mestskú políciu kontaktovali obyvatelia Veternejulice. Ako dôvod uviedli, že zo susedovho bytu sa šíri silný zápach.

„Hliadka na mieste zistila, že oznámenie je pravdivé. Susedia mužovi pred dvoma týždňami volali rýchlu zdravotnícku pomoc, odvtedy ho nevideli,“ povedal Jankovič.

Na mieste už bol brat nezvestného muža, ktorý od bytu nemal kľúče. Preto opäť privolali hasičov a aj hliadku obvodného oddelenia. Po otvorení bytu hasičmi muža našli bez známok života.

Oba prípady ďalej rieši štátna polícia.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia