V Hrabove rastie nová rezidencia

V Hrabove rastie nová rezidencia

RedakciaAktuality12.8.2020

Viac ako päťdesiat typizovaných moderných chát – samostatné horské domy s možnosťou trvalého bývania pre rodiny, alebo upravených na chalet apartmány. Tie postupne vybudujú na ploche Hrabovskej doliny pod zjazdovkou Malinného Brda.

Súčasťou projektu je okrem moderných chaletov aj 5 atypických biznis chát navrhnutých v štýle horských penziónov s dôrazom na spoločný priestor. Architektonickým skvostom má byť apartmánový hotel so SKY wellness na streche, ktorého realizácia je naplánovaná v druhej polovici budúceho roka.

Ako pre náš portál potvrdil Ondrej Rusnák, projektový manažér firmy Tetrastav, ktorá výstavbu realizuje, predaj chalet apartmánov už spustili. Rezervovaných a zároveň rozostavaných je už 15 z 56-tich objektov, ktoré sú v predaji počas prebiehajúcej prvej etapy výstavby. Jej celková doba bude podľa Rusnáka závisieť od samotného predaja. Proces výstavby plánujú tak, aby prví kupujúci mohli bezproblémovo využívať svoju nehnuteľnosť bez obmedzení. V druhej etape je naplánovaná výstavba spomínaného apartmánového domu SKY&WELLNES.

Rezidencia Hrabovo otvára ďalšie zaujímavé investičné možnosti pre nových vlastníkov s možnosťou využitia pripravovaného hotelového programu v oblasti cestovného ruchu počas celého roka.

Naším cieľom je osloviť všetkých tých, ktorí milujú Liptov, dať možnosť v dnešnej dobe celosvetovej pandémie únik do prírody, kde si každý môže nájsť svoj vlastný priestor bezpečia pre seba a svojich blízkych,“ konštatoval pre náš portál Rusnák.

Doplnil, že Rezidencia Hrabovo je výsledkom splynutia prírody s nadčasovou architektúrou. Autorom projektu je osobnosť modernej slovenskej architektúry P. C. Abonyi.

Podľa Rusnáka pri návrhu strešného plášťa bral architekt ohľad na danú lokalitu a snažil sa, aby chalety a apartmánový dom SKY zapadal do daného prostredia. Aj toto je jeden z dôvodov prečo je na nich navrhnutá vegetačná „zelená“ strecha.

Tá spĺňa požiadavky na tepelný komfort, zníženie nákladov na kúrenie, biofilter, zadržiavanie vody a zvýšenie biodiverzity,“ vymenoval projektový manažér.

Na fasáde má byť namontovaný drevený obklad z dosiek „Parklex“, ktoré v sebe kombinujú nadčasovú krásu prírodného dreva s nezameniteľným vzhľadom. Má ísť o autentickosť dreva, ktorú pri bežne dostupných imitácií nie je možné dosiahnuť.

Investorom projektu je spoločnosť Ideal Concept a je výstavbu zabezpečuje ružomberská stavebná spoločnosť Tetrastav.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia