V Hrabovskej doline stavajú chodník, bude mať dĺžku 1076m

V Hrabovskej doline stavajú chodník, bude mať dĺžku 1076m

RedakciaAktuality4.6.2019

Hrabovská dolina sa stala v poslednom období frekventovanou nielen v zimných, ale aj v letných mesiacoch. Ružomberčania si znovu našli cestu k vodnej nádrži, lákajú ich prechádzky cez Milkov, až do Čutkovskej doliny a deti prekážková dráha Tarzánia.

Bike park Malinô Brdo sa stal vyhľadávaným rezortom profesionálov, ale aj amatérskych bikerov. Dostať sa za svojim cieľom relaxu, bolo častokrát vďaka frekvencii návštevníkov nebezpečné.

V Hrabovskej doline vládne stavebný ruch

Preto oprava cesty a hlavne vybudovanie chodníka bola nevyhnutná požiadavka občanov Ružomberka a prevádzkovateľov zariadení v Hrabovskej doline.

Dnes, keď pôjdete na prechádzku zistíte, že v Hrabovskej doline vládne stavebný ruch. Spýtali sme sa kompetentných či práce pokračujú v súlade s plánom a kedy budú prechádzky do Hrabova bezpečné.

Hrabovský chodník je navrhnutý ako spoločný cyklochodník a chodník pre peších. „Jeho dĺžka bude 1076m, z toho stavebne upravených 834m. Šírka chodníka bude 2,5m, povrch bude mať so zámkovej dlažby,“ opisuje pre náš portál hovorca mesta Viktor Mydlo. Spoločná trasa chodníkov vedie po ľavej strane Hrabovskej cesty a je napojením na jestvujúci chodník pre peších pri kruhovej križovatke od Hotela Áčko. Jeho ukončenie sa plánuje napojením na existujúcu štrkovú cestu pri hrádzi Hrabovo.

Vybudovanie je spojené s preložkou inžinierskych sietí, stožiarov verejného osvetlenia, vybudovaním oporných múrov, premostením potoka a osadením dopravných značiek,“ vysvetľuje práce spojené s vybudovaním chodníka hovorca Ružomberka Mydlo.

Zhotoviteľom diela je spoločnosť Doprastav s.r.o. Breza, ktorá vyhrala súťaž. Náklady na vybudovanie sú vo výške 295 000EUR.

S výstavbou sa začalo v polovici mája, predpoklad ukončenia je v zimných mesiacoch.

Hrabovská dolina sa vybudovaním chodníka stane bezpečnejšia, ľahšie prístupnejšia. Kolízia áut, bicyklistov a peších turistov by mala byť vďaka tomu minulosťou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia