V Hrboltovej zrekonštruovali materskú škôlku

V Hrboltovej zrekonštruovali materskú škôlku

RedakciaAktuality20.2.2020

Materskú škôlku Hrboltová, ktorej zriaďovateľom je mesto Ružomberok v uplynulých mesiacoch vynovili.

Sústredili sa na odstránenie pretrvávajúcej vlhkosti v celej budove, zlepšenie hygienických, bezpečnostných a priestorových podmienok. Okrem šatňových priestorov, sociálnych zariadení a výdajne stravy, zrekonštruovali aj všetky triedy. „Odstránili sa pôvodné škvárové podlahy, zabezpečila sa ich izolácia, zrekonštruovali sa elektrické rozvody vrátane osvetlenia, rozvody vykurovania, triedy majú nové omietky a stropy,“ popísala zoznam prác riaditeľka materskej školy, Andrea Brestovská.

Podľa jej slov tiež vybúrali priečku bývalých skladov, čím sa zväčšila kapacita triedy. „Z bývalého nevyužívaného priestoru učiteľského bytu sa vytvorila technická miestnosť so sprchou, ktorá v škôlke chýbala a sociálne zariadenie pre personál. Celé vnútorné priestory boli vymaľované,“ pokračuje riaditeľka.

Doplnila, že zrealizovali aj časť vonkajších prác, ako odizolovanie základov budovy zo severnej strany, odrenážovanie dažďovej vody a vybudovali odkvapové chodníky. „Terénne úpravy sa vzhľadom na počasie nezrealizovali a dokončia ich v jarnom období,“ doplnila pre náš portál Brestovská.

Celkové náklady prác sa podľa riaditeľky vyšplhali na viac ako 50-tisíc eur. Prevádzka materskej školy bola v čase rekonštrukcie zabezpečená v náhradných priestoroch bývalého kultúrneho strediska v Hrboltovej. Dvadsať detí vo veku od 3-6 rokov sa do vynovených priestorov vrátili na začiatku roka.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia