V Liptovskom múzeu budú tvytvárať postavičky z kukuričného šúpolia

V Liptovskom múzeu budú tvytvárať postavičky z kukuričného šúpolia

RedakciaAktuality9.8.2019

Liptovské múzeum v Ružomberku bolo opäť plné kreatívnych nápadov. Pokračoval cyklus tvorivých dielní, kde si dámy pravidelne vymieňajú svoje nápady a pozorovania. A nabudúce chystajú sezónnu novinku.

„Nakoľko momentálne v obchodoch je možné kúpiť si klasy kukurice na varenie, využijeme túto možnosť a tvorivú dielňu budeme orientovať na prácu so šúpolím, z ktorého si zhotovíme malé dekoračné postavičky,“ hovorí Ľubica Drusková, kultúrno-výchovná pracovníčka v Liptovskom múzeu v Ružomberku, ktorá dielne vedie už od ich vzniku.

Dodáva, že k zhotoveniu postavičiek budete potrebovať listy z asi 2-3 kukuričných klasov (šúpolie), na vlásky použijete kukuričné vlasy (vlnu, konopä, kokosové vlákno), drôt, nite (Perlovku), nožnice, úzku stužku alebo kúsky farebnej látky na ozdobu, polystyrénové guľôčky na hlavičku (vatu), disperzné lepidlo, drevenú špajdlu a uterák.

Ako Ľubica sama hovorí, počas stretnutí sa vytvorí príjemná atmosféra, ktorú dopĺňa výborný čaj alebo káva a napokon aj krásne zhotovené diela., Tvorivé dielne sú určené pre všetkých, preto ich navštevujú všetky vekové kategórie. Takže sú vítané aj babky alebo starké, ktoré vymýšľajú program pre svoje vnúčatá. „Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť príjemne a kreatívne stráviť dopoludnie v múzeu. Vítaný je každý, bez ohľadu na vek,“ dodáva Drusková. Návštevníci si môžu pozrieť aj niektorú z výstav alebo expozícii

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia