V meste husto nasnežilo, mechanizmy sú od rána v teréne

V meste husto nasnežilo, mechanizmy sú od rána v teréne

RedakciaAktuality17.1.2023

Hlavné mechanizmy sa pohybujú po frekventovaných cestách, traktory s radlicami zabezpečujú údržbu na sídliskách a vo vnútroblokoch. Informoval o tom hovorca ružomberského primátora Vladimír Miškovčík. Dodal, že obyvateľov i vodičov prosia o trpezlivosť a toleranciu. "Zimné mechanizmy nemôžu byť v jednom čase všade. Udržiavacie práce sa v zime uskutočňujú podľa dôležitosti ciest a chodníkov, pričom prednosť majú cesty a chodníky s najväčšou frekvenciou využívania," vysvetlil Miškovčík.

Zimná údržba sa v Ružomberku týka 86 kilometrov ciest, 62 kilometrov chodníkov, viac ako 23.000 štvorcových metrov parkovacích plôch a vyše 3000 štvorcových metrov schodov a lavičiek. Počas zimnej sezóny je v pohotovosti 22 kusov techniky. Na ružomberské cesty a chodníky je pripravených 380 ton chemického posypového materiálu a 230 ton štrku.

"Najväčšie problémy nám počas zimných mesiacov spôsobujú zle zaparkované vozidlá, ktoré bránia pohybu a otáčaniu vozidiel zimnej údržby," priblížil hovorca s tým, že napokon to spôsobuje zdržanie či úplné vynechanie údržby konkrétnych úsekov.

(tasr)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia