V meste onedlho pribudne súkromné Centrum špeciálno-pedagogického poradenstva

V meste onedlho pribudne súkromné Centrum špeciálno-pedagogického poradenstva

RedakciaAktuality24.4.2020

V regióne fungujú dve špeciálne zariadenia poskytujúce komplexné služby deťom, ktorých vývin je v niektorej oblasti odlišný. V júni pribudne na území mesta ďalšie, v ktorom bude prevažovať logopedická služba pre školy, odbornú a laickú verejnosť.

ilustračné foto

Rozhodli sme toto centrum zriadiť, pretože služba nie je v meste a okolí dostatočne zastúpená,“ vysvetlil dôvod zriadenia centra vedúci odboru školstva a športu, Jozef Pažítka.

Rodičia podľa neho čakajú na poskytnutie služby viac ako 7 mesiacov a preto ju vyhľadávajú aj v okolitých mestách. „Cítime potrebu logopedickej služby pre stále väčšie množstvo detí, u ktorých každý rok pribúdajú rečové poruchy,“ konštatuje pre náš portál vedúci odboru.

Zariadenie bude okrem logopedických služieb, poskytovať aj špeciálno-pedagogické a psychologické služby pre deti a žiakov do 15 rokov.

Nový subjekt by mal poskytovať služby pre 300-400 klientov. Od júna, kedy bude centrum otvorené, bude služba zo sídla na Mostovej ulici spoplatnená a od budúceho roka bude financovaná mestom cez podielové dane. Oddelenie školstva a športu v januári zároveň získa príspevok za službu. „Predpokladám, že keď sa centrum rozbehne logopédi budú chodiť za deťmi aj priamo do škôl, čím odbremenia pracovný čas rodiča, ktorý si dieťa vyzdvihne v škole,“ doplnil Pažítka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia