V Mestskej knižnici sa uskutoční privítanie novej knihy Jána Gálika

V Mestskej knižnici sa uskutoční privítanie novej knihy Jána Gálika

RedakciaAktuality23.11.2022

Vydavateľstvo Artis Omnis a Mestská knižnica Ružomberok vás srdečne pozývajú na privítanie tohto nového titulu, ktoré sa uskutoční dnes 23.11.2022 o 17.00 v Mestskej knižnici v Ružomberku.

Ján Gálik sa narodil v roku 1976. Viac ako 20 rokov sa venuje učiteľstvu, pôsobí ako učiteľ matematiky a telesnej výchovy, trénuje dorastencov a žiakov vo futbale. So svojou rodinkou žije v Hubovej. Okrem učiteľstva je jeho vášňou písanie poviedok a románov v žánri fantasy a sci-fi.. Jeho poviedky sú súčasťou viacerých knižných publikácií a zároveň získal aj niekoľko ocenení. „Jeho prvým úspechom bolo tretie miesto v súťaži O Dračí rád 2013 s poviedkou Posledné želanie. V roku 2015 zvíťazil v Poviedke Istroconu s príbehom Na potrubí, o rok neskôr sa v súťaži vydavateľstva Martinus Cena fantázie úspešne umiestnila jeho poviedka U čierneho draka. Za svoj najväčší úspech považuje štvrté miesto v Cene fantázie s poviedkou Druhý príbeh a účasť v antológii Čas hrdinov II, ktorú vydalo vydavateľstvo Artis Omnis v roku 2019,“ informuje knižnica na svojej stránke. Debutoval v roku 2021 samostatným fantasy románom Odvrhnutí.

O knihe Kriedou alebo mečom:
Spoločnosť čelí silnejúcej vlne násilností a šikany v radoch školopovinných detí. Riešenie vidí v zriadení novej pedagogickej fakulty, ktorej absolventi majú pomocou nových pedagogických metód zabrániť narastajúcim incidentom. Jedným z nich je aj Michael, ktorý nastupuje ako učiteľ do školy, v ktorej bol kedysi žiakom a zároveň jeden z preživších vražedného besnenia, ktoré sa tam pred rokmi odohralo. Je ozbrojený mečom a nožom, na svojej strane má zákony aj bojový výcvik... Román pre tínedžerov s prvkami fantastiky poukazuje na problémy súčasného školstva.

Počas podujatia v knižnici bude kniha k dispozícii na predaj, vrátane podpisu autora.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia