V Mondi SCP opäť pomáhali papierom

V Mondi SCP opäť pomáhali papierom

RedakciaAktuality2.12.2023

Za rok 2023 papierne darovali občianskym združeniam,organizáciám, obciam, školám a škôlkam z regiónu vyše 18 ton papiera, čo predstavuje približne 1422 škatúľ plných kancelárskeho papiera.

Spoločnosť Mondi SCP podporuje komunitu dolného Liptova, sústreďuje sa na pomoc všade tam, kde žijú a pracujú zamestnanci spoločnosti a ich rodiny. Jednou z foriem je darovanie papiera. V tomto roku druhýkrát darovali papier občianskym združeniam a organizáciám, obciam, školám a škôlkam z regiónu. 

Účelom tejto charitatívnej iniciatívy je podpora regiónu výrobkami, ktoré sú výsledkom každodennej výroby v papierňach a týmto spôsobom sa s výrobkami spoločnosti dostane do styku veľa subjektov.

“Je to veľká pomoc, pretože papier je dôležitou súčasťou našej práce. Máme veľa výstupov, správ, potrebujeme ho pre prácu s deťmi, ktoré majú problémami v správaní, v učení, s rečou, snažíme sa im pomôcť. Papier je životne dôležitá vec,“ povedal Michal Novák, riaditeľ Centra poradenstva a prevencie Ružomberok.

Do ZŠ s MŠ v Liskovej putovalo sedem balíkov. „Využívame ho na pracovné listy a veci spojené s vyučovaním. Sme radi, že sa deti ešte stále učia kresliť a písať na papier. Spolu s OZ Kamka dostávame 24 balíkov ročne a to si ešte musíme kupovať, pretože to je polovica našej ročnej spotreby,“ povedala riaditeľka školy Renáta Galandová.

Starostu Likavky Mariana Javorku sme zastihli pri tlačení vozíka so siedmimi škatuľami. „Toto je deklarácia dobrých vzťahov s Mondi SCP, čo je nemajetkový efekt. Majetkový efekt je sedem škatúľ, ktoré potešia a poslúžia na niekoľko mesiacov fungovania obecného úradu pri našej slovenskej byrokracii. Celú spotrebu to nepokryje aj tak musíme dokupovať.“

Papier spoločnosť poskytujeme hlavne inštitúciám z regiónu Liptov a blízkeho okolia. Žiadosti z iných regiónov posudzuje individuálne. V prípade kladného vybavenia žiadosti spoločnosť kontaktuje vybraný subjekt. Darovanie prebieha jednorázovo pre všetkých dva až trikrát za rok. Štandardne spoločnosť daruje papier vo formáte A4 (80 g/m2 ) v počte päť škatúľ.

Fotogaléria

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia