V nedeľu milovníci prírody otvoria vrátka na novej sezóne

V nedeľu milovníci prírody otvoria vrátka na novej sezóne

RedakciaAktuality13.4.2023

Nová turistická sezóna v regióne dolného Liptova, tak ako v minulosti, bude oficiálne otvorená na Málinom Brde, na Májekovej chate. Stane sa tak pod organizátorskou taktovkou Klubu slovenských turistov (KST) Ružomberok v nedeľu (16. apríla) o 10. hod.

Náš klub vznikol v roku 1990, keď právnu subjektivitu nadobudol niekdajší odbor turistiky, ktorý bol súčasťou veľkej Telovýchovnej jednoty Bavlnárske závody. Odvtedy aj pravidelne takto spúšťame novú sezónu. Akurát v rokoch 2020 a 2021 bola pauza kvôli covidu, no už vlani sme sa k tomuto obľúbenému formátu vrátili,“ uviedol Dušan Mišík, ktorý od roku 2012 šéfuje KST Ružomberok.

Samozrejme, opäť, okrem vychádzok, či túr do okolia, organizátori pripravili aj sprievodný program. „Chystáme súťaže pre deti, no nezabudneme ani na ´dospelákov. O náladu sa bude starať živá hudba Magic Saxophone a program spestrí tiež tombola,“ vravel ďalej D. Mišík. Je to akcia adresovaná nielen členom klubu, ale aj ostatným milovníkom aktívneho pohybu v prírode.

Na Málinom Brde zároveň odštartuje dlhoročný celoslovenský projekt Sto jarných kilometrov, kde vhodnou motiváciou ´je aj účastnícky odznak. Ide o akciu, ktorá sa traduje ešte od roku 1957, pričom splnenie podmienok nikto nedeklaruje, je to vecou cti samotného turistu, ktorý si takýto odznak zaslúži. „Každý by si túto porciu mal sám odkontrolovať,“ pripomenul D. Mišík.

Tí, čo pripravujú nedeľňajšie „stretko“ na Májekovej chate si v prvom rade želajú, aby im prialo „nebíčko“. „Od počasia jednoznačne závisí aj záujem i celková atmosféra. Keď je žičlivé, počet účastníkov presahuje stovku, no už mali sme aj dvesto ľudí,“ doplnil predseda hostiteľského KST.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia