V poslaneckých laviciach sedeli mladé basketbalistky

V poslaneckých laviciach sedeli mladé basketbalistky

Ján SvrčekAktuality26.6.2024

Tradícia, ktorú po prevzatí primátorskej funkcie založil Ľubomír Kubáň, pridala dnes (26. júna) ďalšie sklíčko do zlatej mozaiky. Prvý muž mesta vo veľkej zasadačke ružomberskej radnice prijal dva basketbalové kolektívy, aj s trénermi, ktoré v sezóne 2023/2024 dosiahli na majstrovský titul – mladšie žiačky (U 13) a juniorky (U 19).

Na milej akcii sa zúčastnili aj vzácni hostia – stály veľký podporovateľ viacerých aktivít, a čo sa týka športu prioritne futbalu a basketbalu v centre dolného Liptova Milan Fiľo a predseda predstavenstva akciovej spoločnosti Mondi SCP, ktorá takisto dlhé roky ťahá dva nosné a najúspešnejšie športy v meste, Miloslav Čurilla.

Ľ. Kubáň pripomenul mimoriadny úspešný mládežnícky rok MBK Ružomberok, s piatimi republikovými medailami – s dvomi zlatými a tromi striebornými „kovmi“. M. Fiľo hovoril o nastúpenej slovenskej ceste, tiež o orientácii na mládež, aby aj takto klub vychovával slovenské reprezentantky. M. Čurilla oprášil spomienky spred dvadsiatich rokov, keď v Ružomberku sa začala nová, kvalitatívne vyššia etapa práce s mladou zmenou.

Úradujúce majsterky republiky, spolu s trénermi obdržali ďakovné listy a „kočky“ zase odovzdali M. Fiľovi a M. Čurillovi zarámované dresy s poďakovaním „Za podporu v zlatej sezóne 2023/2024“.

Je to moja pätnásta medaila v ružomberskom klube za šestnásť sezón,“ pripomenul Michal Porubčan, ktorý na najvyšší republikový stupienok doviedol juniorky, no už sa s nimi aj rozlúčil, lebo jeho ružomberská misia sa 30. júna 2024 naplní. „Young Angels Košice, boli počas celej sezóny lepšie, keď ovládli základnú i nadstavbovú časť spoločnej I. ligy žien, mladých žien (U 23) a junioriek, takže to ich pasovalo aj za favorita záverečného turnaja, navyše v domácom prostredí. Naše dievčatá však majstrovstvá veľmi dobre zvládli, pričom nechali na ihrisku všetko. Juniorský titul sa do Ružomberka vrátil azda po dvadsiatich rokov.“

Čím vyššia kategória, tým sa celkove titul berie ako cennejší. Tak to vnímam aj ja, avšak všetky tri, čo som získal v Ružomberku, či predtým s U 12, alebo kadetkami, si rovnako vážim. Bol to vždy výsledok práce s daným tímom. Takýto úspech takisto prináša dievčatám obrovskú radosť,“ vravel tréner zlatých mladších žiačok Anton Panis a dodal: „Rovnako sa mohla tešiť aj moja ´štrnástka´, keď k víťazstvu na majstrovstvách Slovenska nám chýbal naozaj iba kúsok.“

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia