V rámci Vyšehradskej skupiny o pohybových aktivitách v prírode

V rámci Vyšehradskej skupiny o pohybových aktivitách v prírode

Ján SvrčekAktuality14.3.2024

Zástupcovia Katedry telesnej výchovy a športu Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku sa zúčastnili pracovného stretnutia v rámci Vyšehradského grantu krajín V4 v maďarskom Pécsi, na pôde Prírodovedeckej fakulty tamojšej univerzity a Ústavu športových vied a telesnej výchovy.

Jednotlivé univerzity krajín Vyšehradskej štvorky, ktoré sa zapojili do tejto aktivity prezentovali svoje odborné, profesionálne a materiálne zázemie na realizáciu zámerov nového formátu. "Je to niečo, čo sa ešte iba rozbieha. Išlo o úvodné, skôr prípravné stretnutie. Projekt je zameraný na športové outdoorové aktivity. Spoločne sa vytvorí databáza cvikov na rozvoj kondície a ich účinnosť školy budú testovať na študentoch," informoval nás dekan Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku Peter Krška. "Do Pécsu sme vycestovali traja. Spolu so mnou aj profesorka Elena Bendíková a môj syn Peťo, ktorý je u nás poslucháčom 2. ročníka a v samotnom projekte zastupuje študentskú obec. Obaja na tomto stretnutí aj vystúpili."

Rozbiehajúci sa formát zavíta tiež na ružomberskú univerzitu. "Ide o dlhodobejší proces, ktorého výstupom bude kniha cvičení, odporúčaných aj pre širokú verejnosť. Práve na našej škole sa uskutoční v jeseni 2025 posledné stretnutie, kde sa všetko uzatvorí a sfinalizuje," doplnil Peter Krška, st.

Foto: Peter Krška

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia