V rukách polície skončili díleri aj užívatelia drog z Ružomberka

V rukách polície skončili díleri aj užívatelia drog z Ružomberka

RedakciaAktuality2.7.2020

Polícia v Ružomberku zadržala pri dvoch akciách zameraných na boj s drogovou trestnou činnosťou troch mužov vo veku od 22 do 36 rokov, ktorí pôsobili ako díleri na drogovej scéne v Ružomberku a okolí. Ďalej zadržali 24-ročného muža a 22-ročnú ženu, ktorí sú užívateľmi drog. Informáciu potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

Podľa zistených informácií 36-ročný Pavol zadovážal drogy pervitín a marihuanu, ktoré prechovával vo vozidle. Drogy predával drogovo závislým osobám v Ružomberku a okolí," povedala Balogová.

Doplnila, že pri akcii policajti zaistili 3,134 g pervitínu, ktoré množstvo zodpovedá minimálne 61 jednotlivým dávkam drogy. Ďalej zaistili 3,891 g marihuany, ktoré množstvo zodpovedá 21 jednotlivým dávkam drogy. Počas akcie bol zadržaný aj 24-ročný Patrik, ktorý si objednával drogy od Pavla.

Počas druhej akcie policajti zadržali 22-ročného Dominika, ktorý si zadovážil drogu - pervitín a tú mal predávať drogovo závislým osobám," popísala hovorkyňa.

Podľa jej slov v rukách ružomberskej polície skončil aj 25-ročný muž, ktorý mal rovnako ako predchádzajúci nakupovať drogu pervitín a túto ponúkať na predaj drogovo závislým osobám v Ružomberku a okolí.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia