V Ružomberku bude cez víkend súťažiť vyše 100 tanečných párov

V Ružomberku bude cez víkend súťažiť vyše 100 tanečných párov

RedakciaAktuality24.11.2022

Tento rok bude jeho súčasťou aj siedme kolo Slovenského pohára a Pohár primátora mesta Ružomberok. Podujatie sa uskutoční v športovej hale Koniareň v Ružomberku, kde sa v desiatich kategóriách v štandardných a latinskoamerických tancoch predvedie viac ako 100 tanečných párov.

"Tohtoročnému podujatiu prinesie atraktivitu Superpohár 2022. Tento formát súťaže sa prvýkrát v histórii uskutoční na Slovensku, veľmi sa preto tešíme, že ho môžeme zorganizovať v Ružomberku. Účasť nám potvrdili aj tohtoroční majstri sveta v dospelej kategórii v disciplíne showdance štandardných tancov Matej Štec a Elena Popova," povedal usporiadateľ súťaže Róbert Szolnoki.

Diváci v sobotu uvidia tancovať deti, juniorov a dospelých. Najlepších tanečníkov budú môcť návštevníci vidieť v slávnostnom galaprograme, ktorý je vrcholom súťaže, objasnil Szolnoki. Pre všetkých fanúšikov tanca, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť súťaže osobne, pripravili priamy prenos prostredníctvom internetovej stránky www.ruzomberokopen.sk.

Okrem tanečníkov do Ružomberka každoročne zavíta okolo 3000 návštevníkov z celého Slovenska. Vyhlasovateľom súťaže je Slovenský zväz tanečného športu a organizátormi Tanečné štúdio Maestro Liptovský Mikuláš a mesto Ružomberok.

(tasr)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia