V Ružomberku chytili prevádzačku s migrantmi z Afganistanu

V Ružomberku chytili prevádzačku s migrantmi z Afganistanu

RedakciaAktuality9.5.2021

Policajti národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii zasahovali v Ružomberku v rámci akcie DOMOV zameranej na prevádzačov. Získali relevantné informácie vedúce k zaisteniu páchateľky spolu s troma migrantmi z Afganistanu.

„Obvinená 38-ročná občianka Českej republiky prevzala pred Centrom pre deti a rodiny v Medzilaborciach tri mladistvé osoby bez potrebných cestovných dokladov s cieľom doviesť ich až do Prahy,“ informuje polícia na internete.

Češku aj s migrantmi zadržali v Ružomberku. Pri ohliadke motorového vozidla zaistili viaceré stopy, medzi nimi mobilné telefóny, notebook, doklad o príjme peňazí za uvedený prevoz a igelitový sáčok s neznámou sušinou, ktorá bude podrobená expertíznemu skúmaniu, či sa nejedná o omamné a psychotropné látky.

Česká štátna príslušníčka za približne 20-tisíc českých korún (777 €) organizovala a pomáhala Afgancom pri ich prechode cez územie Slovenskej republiky

Vyšetrovateľ ju obvinil zo zločinu prevádzačstva, za čo je po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody vo výške od sedem do desať rokov.

Na obvinenú spracovali návrh pre prokurátora na jej väzobné stíhanie. Mladistvé osoby vrátia do Centra pre deti a rodiny v Medzilaborciach.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia