V Ružomberku horel byt

V Ružomberku horel byt

RedakciaAktuality20.4.2019

Horelo v jednom z takzvaných „troch panelákoch“, v tomto prípade sa dym niesol z bytového domu bližšie ku križovatke na Dolný Kubín. Oheň vypukol približne o 19:30 hod. v garsónke na piatom poschodí. Ako prví zasahovali príslušníci jednotky Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Ružomberku. Oheň bol veľmi prudký, plamene šľahali aj cez okno von. Dym stúpal do výšok a bolo ho vidieť v širokom okolí. Jeho zápach sa niesol niekoľko stoviek metrov.

Hasiči z bytu evakuovali jednu osobu prostredníctvom vysokozdvižnej plošiny, pričom sa otrávila splodinami, ktorých sa nadýchal ešte jeden človek. U obidvoch osôb konštatovali lekári ľahšie zranenia.

Ružomberským hasičom prišli na pomoc aj ich kolegovia z Martina, Liptovského Mikuláša, ako aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru v Likavke. Záchranári mali k dispozícii aj evakuačný autobus. Zasahovali aj posádky rýchlej zdravotnej pomoci.

Uhasenie požiaru v ružomberskom panelákovom dome si vyžadovalo veľkú hasičskú zručnosť, lebo v okolí boli pristavené autá a priestor bol obmedzený, čo zároveň sťažovalo prístup hasičskej techniky. Príčiny požiaru vyšetruje požiarny technik OR HaZZ v Ružomberku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia