V Ružomberku majú zadarmo autobusy aj respirátory

V Ružomberku majú zadarmo autobusy aj respirátory

RedakciaAktuality7.3.2021

Vedeniu mesta ani prepravnej spoločnosti Blaguss sa stále nedarí dostať mestskú autobusovú dopravu (MAD) do fázy, akú predpokladali pred zmenou dopravcu. Výsledkom sú neúplné služby, čo na druhej strane prináša nečakaný benefit pre ľudí a to cestovanie zadarmo. Po januári a februári si netreba kupovať lístok ani v marci. Podľa posledných informácií by tento stav mal trvať do polovice marca.

Ďalšia služba zadarmo

Ďalšou dobrou správou sú respirátory pre cestujúcich zadarmo. Primátor a viceprimátori spolu s vedením spoločnosti Blaguss zabezpečili z vlastných prostriedkov 1200 respirátorov FFP2 do vozidiel MAD. K dispozícii budú od pondelka 8. marca.

„Záleží nám na tom, aby ste aj v tomto období využívali verejnú dopravu, preto bude v každom autobuse možné zobrať si potrebný respirátory. Budú na sedačkách za vodičom autobusu, kde platí zákaz sedenia. Pásky, ktoré doteraz vymedzovali priestor vodiča, odstránime. Každý si môže zobrať jeden kus pre osobnú potrebu. Prosím dodržujte toto opatrenie, myslíte aj na ostatných cestujúcich,“ informuje samospráva na facebooku.

Stále platí, že MAD premáva v prázdninovom režime. Od pondelka 8. marca začína distribúcia dopravných kariet, ktoré doručujú na adresu cestujúceho.

Od štvrtka by mala začať naplno fungovať aj dopravná kancelária. Zástupcovia Blagussu tvrdia, že na vybavenie kartičiek a cestovného bude dostatok času.

„Šťastné to mesto, čo má MHD zadarmo a ešte aj respirátory pre cestujúcu verejnosť,“ reagoval na sociálnej sieti Peter.

Zastávka Hrabovská cesta dostane nové miesto

Viceprimátor mesta Michal Lazar, Ján Bednárik a poslankyňa mestského zastupiteľstva Jana Streitová sa koncom februára stretli so zástupcom policajné zboru na zastávke MAD Hrabovská cesta, aby našli pre ňu lepšie umiestnenie. Cieľom je, aby bola lokalita Hrabovskej cesty dopravne obslúžená, zabezpečená bezpečnosť chodcov a bezpečnosť cestnej premávky. Výsledkom stretnutia je presunutie zastávky zo súčasného miesta na ulicu Hrabovská cesta pod Kvetinárstvo a hotel Áčko.

Mesto chystá aj ďalšiu zmenu. „K druhej polovici marca pripravujeme úpravu cestovných poriadkov, aby sme vyriešili niektoré podnety, skrátili čas prestupovania, upravili jazdný čas autobusov, predĺžili platnosť krátkodobého cestovného z 20 na 30 minút a lepšie napasovali linky na príchody vlakov na železničnú stanicu. O týchto zmenách budeme verejnosť ešte informovať,“ povedal Tomáš Mišovič.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia