V Ružomberku máme po 35. rokoch trojičky

V Ružomberku máme po 35. rokoch trojičky

RedakciaAktuality15.8.2019

Matúško, Šimonko a sestrička Lea. Medzi bábätkami je minútový odstup. Na svet prišli predčasne v 30. týždni. Boli počaté prirodzene.

Keď som otehotnela, povedali mi, že v Ružomberku a v okrese nečakala žena trojčatá už dlhých 35 rokov,“ spomína Romana Holíková.

Každé z detičiek je podľa R. Holíkovej iné

Deti sú zdravé, no istý čas musia stráviť v inkubátore. Mamička Romana (28) je v poriadku a teší sa zo svojich trojičiek. Päťročnému Oliverovi, budú robiť súrodenci spoločnosť už čoskoro.

Tehotenstvo mamička moc neprežívala, aj keď pociťovala väčšiu záťaž. „Spočiatku to bol šok, lekárka mi potvrdila tehotenstvo s tým, že na vaječníkoch mám cysty. Na ďalšej kontrole mi však povedala, že v mojom tele bijú tri ďalšie srdiečka,“ spomína Romana.

Priznala, že už teraz vie svoje novorodeniatka rozoznať. „Každé z nich je vzhľadom úplne iné, každé malo svoje vajíčko, svoju placentu,“ opisuje mamička. Tá si každý deň odsáva pre trojičky mliečko. „Budúci týždeň už budem v nemocnici s nimi a začneme s prikladaním a kojením.“

S výberom mien pomáhal ocko a syn Oliver. „Snáď nebude žiarliť. Dnes mi akurát pomáha, chystáme veci na ich príchod domov,“ teší sa Romanka. Na otázku, kto jej bude pomáhať so starostlivosťou mamička zareaguje spontánne a s úsmevom: „No celá dedina.“ Nemá strach, hlavne, že sú v poriadku. „Možno to bude ťažšie finančne zvládať, ale priviedla som na svet tri zdravé, krásne deti. To je myslím najdôležitejšie,“ uzavrela Romana Holíková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia