V Ružomberku od pondelka pre nástup do školy potrebujete negatívny test

V Ružomberku od pondelka pre nástup do školy potrebujete negatívny test

RedakciaAktuality6.2.2021

Nové informácie o povinnosti testovať sa zverejnilo na svojej facebookovej stránke mesto Ružomberok: "Vzhľadom na nové pravidlá prijaté uznesením vlády Slovenskej republiky zo dňa 5.2.2021 v okrese Ružomberok je potrebné preukazovať sa negatívnym testom až od pondelka 15.2.2021. Test nesmie byť starší ako 14 dní. Pre zamestnancov škôl, rodičov žiakov a detí v materských školách a ZUŠ, platia pôvodné pravidlá, teda v pondelok 8.2.2021 sa preukážu negatívnym testom pri nástupe do školy."

Testovanie škôl v sobotu prebieha na ZŠ Klačno, ZŠ Bystrická a ZŠ Zarevúca od 8.00 do 18.00 hod. Všetky menované miesta sú otvorené aj pre verejnosť. V nedeľu 7.2.2021 prebieha testovanie na ZŠ Zarevúca od 8.00 do 12.00 hod.

Zamestnanci v okresoch stupňa varovania II podľa COVID automatu, kam patrí aj Ružomberok, sa pri vstupe do priestorov zamestnávateľa budú musieť preukázať negatívnym výsledkom RT-PCR alebo antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 14 dní. "Ostatné výnimky, napríklad zo zdravotných dôvodov, veku alebo v závislosti od určitej životnej situácie ostávajú totožné s predchádzajúcou vyhláškou," spresnila hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Prevádzkami sa na účel tejto vyhlášky rozumejú všetky verejné aj súkromné budovy a objekty, vrátane budov orgánov verejnej moci, prevádzkované za komerčným aj nekomerčným účelom, okrem domov, bytov a iných priestorov slúžiacich na bývanie.

"Prevádzkovatelia zariadení a zamestnávatelia sú povinní na všetky vstupy viditeľne umiestniť oznam o zákaze vstupu a výnimkách zo zákazu vstupu podľa tejto vyhlášky," uviedla hovorkyňa. Prevádzkovateľ zariadení je oprávnený požadovať predloženie dokladu o negatívnom teste, respektíve doklad o výnimke. Rovnako je oprávnený do týchto dokladov nahliadnuť.

(red, tasr)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia