V Ružomberku odchytia ročne 100 psov

V Ružomberku odchytia ročne 100 psov

RedakciaAktuality3.12.2019

V stredu 27. novembra vyslal operačný príslušník mestskej polície v poobedňajších hodinách hliadku na sídlisko Klačno, odkiaľ prijal telefonické oznámenie, že odchytili dvoch psov menšieho vzrastu. Bez majiteľa behali po verejnom priestranstve, kde ich uvidela oznamovateľka a keďže boli prítulné, odchytila ich. Hliadka od nej prevzala psov a keďže mali čip, dokázali kontaktovať majiteľa. „Psy mu boli vrátené, no za porušenie všeobecne záväzného nariadenia, voľný pohyb psa na verejnom priestranstve bez majiteľa, mu bola uložená bloková pokuta,“ hovorí Roman jankovič, preventista z Mestskej polície v Ružomberku. V tejto súvislosti sa Mestská polícia v Ružomberku venuje problematike zatúlaných psov.

Ročne odchytia 100 psov

Za posledné roky mestská polícia ročne odchytí v priemere okolo 100 psov, informuje Jankovič. „Práve pred prichádzajúcimi najkrajšími sviatkami roka chceme upozorniť rodičov, aby dôkladne zvážili, či pod stromček ako darček kúpiť psa. Je naozaj potrebné uvedomiť si, že zviera nie je hračka,“ upozorňuje. Ako dodáva, často aj filmy ovplyvňujú rozhodnutie sa o výbere plemena psa, pretože sa deťom páči. „Oveľa dôležitejšie je poznať, aký temperament má plemeno, pre ktoré sa rozhodujete,“ upozorňuje.

Zvážte výber plemena

Ďalším dôležitým faktorom sú podmienky, v ktorých bude pes vychovávaný. Často sa totiž stáva, že po niekoľkých týždňoch alebo dokonca aj dňoch, končia štvornohí miláčikovia v útulku. Predtým, ako sa rozhodnete pre zadováženie si psa, navštívte útulok v Ružomberku, odkiaľ si môžete psa nielen adoptovať, ale zamestnanci vám poradia plemeno a taktiež prezradia, čo všetko sa skrýva za starostlivosťou o psa.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia