V Ružomberku odhalili nelegálnu výrobňu cigariet

V Ružomberku odhalili nelegálnu výrobňu cigariet

RedakciaAktuality15.8.2018

Finančná správa v súčinnosti s Policajným zborom (PZ) SR v uplynulých dňoch odhalila v Ružomberku nelegálnu výrobňu cigariet. Pracovníci Colného úradu (CÚ) Žilina zaistili viac ako 21 miliónov kusov cigariet a takmer 15 ton tabakovej suroviny vrátane kompletnej technologickej linky na spracovanie tabaku a výrobu cigariet. Informovala o tom hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

Súčinnostnú kontrolnú akciu v nebytových priestoroch bývalého poľnohospodárskeho družstva vykonali colníci CÚ Žilina v spolupráci s príslušníkmi Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva PZ v Žiline a policajtmi Okresného riaditeľstva PZ v Ružomberku minulý štvrtok (9. 8.). „Zameraná bola na kontrolu nelegálnej činnosti spojenej so správou spotrebných daní,“ uviedla hovorkyňa s tým, že predbežná škoda na spotrebných daniach bola vyčíslená na 3.183.250 eur.

Podľa Skokanovej ide o ďalší z veľkých zásahov proti podvodom v oblasti spotrebných daní za pomerne krátky čas. „V roku 2018 ide už o druhý prípad, pri ktorom bola zlikvidovaná nelegálna výrobňa cigariet. Podobná razia sa podarila finančnej správe v júni v Revúcej. Pri akcii vtedy zaistili pracovníci z Kriminálneho úradu finančnej správy 10,5 milióna kusov cigariet a 5915 kilogramov tabakovej suroviny,“ uzavrela.

(tasr, foto: facebook.com/Polícia Slovenskej republiky)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia