V Ružomberku otvoria Oddelenie cudzineckej polície

V Ružomberku otvoria Oddelenie cudzineckej polície

RedakciaAktuality18.7.2019

V súčasnosti sa najbližšie Oddelenie cudzineckej polície Policajného zboru (OCP PZ) nachádza v Žiline a v súčasnosti patrí k najviac zaťaženým OCP PZ v rámci Slovenskej republiky. Zároveň má podľa polície jednu z najväčších územných pôsobnosti v rámci Slovenska. Aj z tohto dôvodu polícia prijíma ďalšie opatrenia, ktoré by mali skvalitniť a zrýchliť vybavovanie a zároveň vytvoriť priestor pre klientov – v tomto prípade zväčša cudzincov - aj pre policajtov.

Cudzinecká polícia bude v Ružomberku

Polícia plánuje v druhom polroku 2019 otvoriť Oddelenie cudzineckej polície, ktoré bude súčasťou Policajného zboru Ružomberok. „V priestoroch, kde vznikne nové oddelenie v Ružomberku, v súčasnej dobe prebiehajú stavebné úpravy. O konkrétnom dátume otvorenia OCP PZ Ružomberok bude verejnosť informovaná,“ povedala Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia policajného zboru SR.

O extrémnej vyťaženosti OCP informoval lokálny Žilinák. Podľa neho nie je výnimkou, že klienti prespávajú pred budovou. (Foto: Žilinák)

Chcú znížiť vyťaženosť žilinského oddelenia

Podľa Baloghovej zriaďujú OCP PZ v Ružomberku z dôvodu zníženia zaťaženosti žilinského oddelenia, zrýchlenia, skvalitnenia vybavovacieho procesu a priblíženia služieb oddelenia klientom. Do územnej pôsobnosti OCP PZ v Ružomberku budú podľa polície patriť okresy Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Tvrdošín. „Teda dôjde k výraznému zníženiu zaťaženia pracovníkov OCP PZ Žilina a k zrýchleniu, skvalitneniu vybavovacieho procesu klientov,“ dodala hovorkyňa.

V Žiline bude najmodernejšie pracovisko cudzineckej polície

Zmena nastane aj v Žiline. V druhom polroku 2019 sa plánuje sťahovať aj žilinská pobočka OCP PZ. Podľa Baloghovej v nových priestoroch v súčasnej dobe prebiehajú dokončovacie stavebné úpravy. „Po otvorení nových priestorov bude OCP PZ Žilina patriť k z najmodernejším pracoviskám cudzineckej polície v rámci Slovenskej republiky,“ uzatvára Baloghová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia