V Ružomberku pribudli kamery mestskej polície

V Ružomberku pribudli kamery mestskej polície

RedakciaAktuality10.1.2022

Počas mesiaca december urobili v Ružomberku plánovanú údržbu a rozšírenie kamerového systému. Počas nej vymenili päť pôvodných poškodených kamier. Na niektorých sa prejavil vplyv počasia, na iných vek, v prevádzke boli sedem rokov.

„K pôvodným päťdesiatim kamerám pribudlo ďalších sedem nových. Išlo o rozšírenie už existujúcich kamerových bodov najmä na križovatkách ulíc, kde sa už nachádzali otočné kamery. Tie však pri monitorovaní vykonávali viacero krokov, postupne snímali viacero ulíc. Pre ich podporu nainštalovali statické kamery, ktoré budú nepretržite monitorovať najexponovanejšie miesta,“ upresnil Roman Jankovič z mestskej polície.

Kamera pribudla na budove okresného riaditeľstva polície, sníma križovatku pred okresným riaditeľstvom a ulicu K. Salvu. Pred ZŠ Dončova na stĺpe kamerového systému nainštalovali ďalšiu, sníma časť ulice Dončova smerom k okresnému súdu. Na ulici Panská pribudla kamera zaberajúca časť ulice od synagógy smerom do pešej zóny. Na križovatke ulíc Scota Viatora a Považská je kamera umiestnená na stĺpe verejného osvetlenia, monitoruje vnútroblok za potravinami Verex a príjazd na Žilinskú cestu.

Aj v blízkosti kruhového objazdu na Hrabovskej ceste sa zvýšil počet kamier, nová bude kontrolovať príjazdovú cestu na Hrabovo. Posledné dve pribudli na križovatke ulíc Poľná – Za dráhou. Jedna sleduje časť ulice Za dráhou, od križovatky smerom na sídlisko, druhá časť ulice Poľná, od križovatky smerom ku nákupnému centru. Pôvodná otočná kamera bude snímať časť ulice Poľná smerom do mesta a časť ulice Za dráhou smerom pod nadjazd.

Kamerový systém sa tak rozšíril na celkovo 57 kamier. Rozšírenie mohlo byť realizované vďaka mestu, ktoré mu záleží na bezpečnosti obyvateľov a návštevníkov mesta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia