V Ružomberku sa stále niečo deje

V Ružomberku sa stále niečo deje

RedakciaAktuality7.5.2023

Hliadka mestskej polície v piatok 28. apríla riešila 58-ročného zlodeja z Ružomberka v nákupnom centre na Bystrickej ceste. Z predajne sa pokúsil ukradnúť rôzne potraviny. V evidencii priestupkov zistili, že podozrivý nebol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý, preto priestupok proti majetku vyriešili na mieste pokutou v hornej hranici sadzby.

Poslednú aprílovú sobotu ležal na zemi neznámy muž pred jedným z obchodov na ulici Podhora. „Napriek tomu, že nebolo ani deväť hodín dopoludnia, 50-ročný muž z Liptovského Hrádku bol značne pod vplyvom alkoholu. Nebol zranený a pomoc nepotreboval. Potom, ako ho hliadka zobudila, odišiel,“ informoval preventista mestskej polície Roman Jankovič.

V ten istý deň preverovali mestskí policajti podobné oznámenie aj na ceste na Malinô Brdo. V miestach pod Orlovskou lúkou našla hliadka v jednej zo zákrut ležať mladého muža. Mal pri sebe prázdne fľašky od piva a fľašu vodky. Keď mladého, 22-ročného Ružomberčana zobudili, odišiel smerom do mesta.

V sobotu 29. apríla priniesli na mestskú políciu mobilný telefón, ktorý našli na sídlisku Roveň. Operačnému príslušníkovi sa podarilo zistiť majiteľku, stratený mobil si prišla prevziať na mestskú políciu.

O deň neskôr priniesli peňaženku s dokladmi nájdenú na ulici Podhora. Podľa dokladov patrila Ružomberčanovi, no na mieste trvalého bydliska ho hliadka nezastihla. Zatelefonovali mu a stratené veci si prišiel prevziať na mestskú políciu.

Polhodinu po polnoci, v nedeľu 30. apríla, prechádzala hliadka mestskej polície ulicou Mostová. Na parkovisku hotela si všimli verbálny konflikt dvoch mužov, všetko nasvedčovalo, že to prerastie do fyzického napadnutia. Policajti dvoch mladých mužov pod vplyvom alkoholu od seba oddelili. Za účelom zistenia totožnosti oboch predviedli na mestskú políciu, kde zistli, že ide o 19-ročného mladíka z okresu Liptovský Mikuláš a 14-ročného chlapca z okresu Ružomberok. Pretože aj maloletý bol zjavne pod vplyvom alkoholu, dali mu fúkať.

„Chlapec mal v dychu 0,75 mg/l, čo je 1,56 promile. Alkohol dal druhý predvedený mladík, za čo mu uložili pokuta v hornej hranici sadzby. Telefonicky kontaktovali chlapcovu matka, no tá na mestskú políciu nemohla prísť. Hliadka preto chlapca odviezla domov, kde si ho matka prevzala,“ povedal Jankovič.

V utorok, 2. mája v noci, prechádzala hliadka mestskej polície Nábrežím M. R. Štefánika. Na moste, v blízkosti čerpacej stanice, videla na okruhu stáť kamión. Od vodiča sa dozvedeli, že má zablokované brzdy. Neúspešne sa pokúsili osobne kontaktovať viacero mechanikov, ktorí sa zaoberajú opravou nákladných vozidiel. Vodič sa pokúšal odstrániť poruchu, no zistil, že ide o vážnejší problém.

Vzhľadom na zníženú viditeľnosť, v tom čase bola tma a husto pršalo, hliadka miesto označila prenosným dopravným značením. Nakoniec kontaktovali asistenčnú službu a poučili vodiča, aby vozidlo z hlavnej cesty odtiahli na stanicu a tam poruchu odstránili.

V ten istý deň kontaktovali mestskú políciu pracovníci ubytovaní v areáli bývalého Texicomu. V poobedňajších hodinách im do izby vošla podnapitá žena, ktorá tvrdila, že tam hľadá priateľa. Ani po upozornení, že priateľ sa v izbe nenachádza, nechcela z izby odísť. V čase príchodu hliadky žena sedela na stoličke ako by bola na izbe ubytovaná ona a hrala sa s telefónom. Hliadka zistila, že ide o 41-ročnú ženu z Kysúc. Podnapitú ženu vyviedli pred ubytovňu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia