V Ružomberku vyhlásili kvôli extrémnemu dažďu mimoriadnu situáciu

V Ružomberku vyhlásili kvôli extrémnemu dažďu mimoriadnu situáciu

RedakciaAktuality14.9.2025

V lokalite Dielce aktuálne prebiehajú nevyhnutné zabezpečovanie opatrenia na zníženie rizík ohrozenia zdravia a majetku obyvateľov.

Primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň vyhlásil dnes o deviatej hodine ráno mimoriadnu situáciu v lokalite Dielec. Zároveň bol vyhlásený z dôvodu prívalových dažďoch extrémnej intenzity III. stupeň povodňovej aktivity. Obe opatrenia platia do odvolania.

Na mieste aktuálne prebiehajú nevyhnutné zabezpečovanie opatrenia na zníženie rizík ohrozenia zdravia a majetku obyvateľov. Pomáhajú hasiči, zástupcovia Slovenského vodohospodárskeho podniku, Povodia Váhu Ružomberok, Komunálnych služieb Ružomberok, Odboru krízového riadenia Okresného úradu v Ružomberku, Správy ciest Žilinského samosprávneho kraja, závod Liptov aj mestská polícia. Prišiel aj zhotoviteľ, ktorý v tej lokalite vykonáva výstavbu. Spoločne odstraňujú následky prívalovej vody a zabezpečujú opatrenia, ktoré majú zabrániť opakovaniu, prípadne, zhoršeniu situácie.

„Ďakujem všetkým zapojeným inštitúciám a zamestnancom úradu za promptnú reakciu a spoluprácu s cieľom vyriešiť mimoriadnu situáciu,“ povedal primátor mesta Ľubomír Kubáň.

Fotogaléria

© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia