V Ružomberku vzniklo nahrávacie štúdio

V Ružomberku vzniklo nahrávacie štúdio

RedakciaAktuality23.10.2020

Štyria mladí ľudia so spoločnou hudobníckou dráhou založili v centre dolného Liptova nahrávacie štúdio LiptovLab. Názov vznikol spojením dvoch slov – Liptov, ktorý definuje samotné miesto pôsobenia a laboratórium ako priestor, kde vzniká niečo nové. V tomto prípade hudba.

Voľba padla na Ružomberok

Nahrávacie štúdio má dvoch zakladateľov z Ružomberka, jedného z Liptovského Mikuláša a Martina. „Chceli sme spojiť naše sily, pretože sa roky poznáme, spolupracujeme spolu a je medzi nami potrebná chémia,“ povedal Marek Masarik, jeden zo zakladateľov štúdia. Voľba napokon padla na Ružomberok, pretože v centre dolného Liptova profesionálne nahrávacie štúdio nikdy nevzniklo. „Zároveň Ružomberok leží v centre Slovenska. Nie je k nám príliš ďaleko ani z Bratislavy, ani z Košíc,“ dodal Viktor Mydlo, ďalší zo zakladateľov.

Aj živé vystúpenia

Nahrávacie štúdio chce poskytovať okrem záznamu hudobných diel aj priestor pre vysielanie živých vystúpení. „Na vzhľade sme si dali skutočne záležať, pretože aktuálny vývoj nasvedčuje tomu, že pôvodné zvukové diela na trhu postupne vytláčajú audiovizuálne, ktoré sú náročnejšie na spracovanie,“ zhodnotil trh Erik Kurej, v poradí tretí zakladateľ.

Svoje nulté narodeniny oslávi LiptovLab sériou online koncertov, ktoré prilákajú do Ružomberka aj zaujímavé hudobné zoskupenia. Každú druhú sobotu v mesiaci predstavia divákom dvoch zaujímavých interpretov a livestream z vystúpení poskytnú každému.

Koncerty nabrali nový rozmer

„Keď sme začali uvažovať o tom, ako našu štúdiovú cestu odštartujeme, naplánovali sme si otváraciu jam session. Napokon prišla korona a tá nám skočila do našich
plánov. Otváracej párty sme sa celkom nevzdali. Napadlo nám obvolať kamarátov hudobníkov a pokúsiť sa ich dostať do Ružomberka s cieľom ponúknuť divákom unikátny online zážitok a vyšlo to,“ opísal narodeninové plány Robert Gajdoš, profesionálny zvukový technik a zakladateľ štúdia. Vplyvom protiepidemických opatrení nabrali koncerty nový rozmer. Novovzniknuté štúdio chce poukázať na to, ako v súčasnosti trpí kultúra. Preto koncerty nesú názov #ajmysmetu.

Už v sobotu, 24.10. budú môcť diváci sledovať vystúpenie domáceho pesničkára Džuki-ho a skupinu Vážky. Stream nájdete na facebookovej stránke Aj my sme tu.

Online festival budete môcť sledovať každú sobotu od 18:00 na tomto linku: https://www.facebook.com/HAMOrecords/posts/3393773050713631

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia