V ružomberskom byte našli mŕtvu ženu, polícia potvrdila, že ide o vraždu

V ružomberskom byte našli mŕtvu ženu, polícia potvrdila, že ide o vraždu

RedakciaAktuality2.5.2019

V utorok popoludní našli v ružomberskom byte mŕtvu 41-ročnú ženu. Na tiesňovú linku to oznámili jej príbuzní, ktorí ju našli zamknutú a bez známok života – kľúče však chýbali.

PZ SR

Polícia po príchode na miesto činu okolie domu uzatvorila a stopy zaisťovala do nočných hodín. Tragédia sa stala v dome neďaleko centra mesta, kde je niekoľko samostatných bytov a na prízemí študentský privát, kde sú ubytovaní ukrajinskí študenti. Dom a jeho okolie prehliadal policajný technik a nebohú súdny lekár, ktorí skonštatovali, že mohlo ísť o násilnú trestnú činnosť. Prípad preto prevzali žilinskí kriminalisti.

„Za účelom zistenia presnej príčiny smrti ženy bola vykonaná pitva. Na základe predbežnej správy z pitvy nebohej bolo zistené, že jej smrť bola zavinená cudzím konaním. V súvislosti s touto udalosťou bolo začaté trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy,“ povedal krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

V dome, kde sa stala vražda, bývala žena len pár mesiacov. Podľa informácií TV JOJ z bytu zmizli aj platobné karty a hotovosť. Polícia prípad vyšetruje s maximálnym nasadením síl a prostriedkov, intenzívne pracuje na jeho objasnení. Z tohto dôvodu neposkytuje k udalosti žiadne bližšie informácie.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia