V Ružomberskom okrese skontrolovala polícia počas sviatkov takmer päťtisíc osôb

V Ružomberskom okrese skontrolovala polícia počas sviatkov takmer päťtisíc osôb

RedakciaAktuality15.4.2020

Mimoriadne opatrenia prijaté vládou SR na zamedzenie šírenia vírusu COVID-19 platili pre celé územie krajiny do včerajšieho dňa. Okrem obmedzenia voľného pohybu platil počas veľkonočných sviatkov zákaz zhromažďovania sa s výnimkou tých, ktorí spolu žijú v jednej domácnosti.

Na prísnejšie opatrenia, ktoré prijala vláda dohliadala polícia SR aj v našom okrese. Kontroly boli zamerané na dodržiavanie nosenia ochranných rúšok, zákazu voľného pohybu. Kontroly vykonávala polícia SR počas celej Veľkej noci nielen na cestách, ale aj v mestách, obciach a rekreačných strediskách.

Väčšina občanov pristupovala k vyhláseným opatreniam disciplinovane a zodpovedne,“ vyhodnotila situáciu pre náš portál hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline, Jana Balogová.

Podľa jej slov, počas týchto dní skontrolovali v Žilinskom kraji celkom 17 610 osôb a z tohto počtu bolo viac ako 500 vrátených späť. Títo obyvatelia nepreukázali, nevedeli uviesť dôvod, ktorý by ich oprávňoval na presun medzi okresmi.

Počas trvania mimoriadnych opatrení zvolili policajti ku každému individuálny prístup. Okrem ciest, dodržiavania mimoriadnych opatrení kontrolovali aj v rekreačných strediskách Žilinského kraja. „Ani v týchto lokalitách sme neevidovali porušovanie vládou nariadených opatrení,“ podotkla Balogová.

V Ružomberkom okrese podľa slov hovorkyne policajti skontrolovali celkom 4686 osôb a takmer 50 vrátili späť.


© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia