V ružomberských farnostiach úradovali zlodeji

V ružomberských farnostiach úradovali zlodeji

RedakciaAktuality6.10.2020

Ani fakt, že na farách sa odohrávajú osudové okamihy ľudských životov, ako dohadovanie svadieb, krstov, či pohrebov páchateľov nezastavilo. Nezastavili ich ani uzamknuté dvere, ktoré vypáčili a dostali sa tak do budovy evanjelického farského úradu.

Dve fary v jeden deň

Ako náš portál informoval hovorca krajského riaditeľstva policajného zboru v Žiline Radko Moravčík, z objektu mal doposiaľ neznámy páchateľ v podvečerných hodinách odcudziť trezor, pokladničku a finančnú hotovosť. „Uvedeným konaním vznikla predbežná škoda vo výške 2 585 eur. V súvislosti s touto udalosťou poverený príslušník Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže,“ doplnil Moravčík.

„Keď sa to stalo, bol som na pastorálnej návšteve. Mali sme predtým konfirmáciu, je to podobná slávnosť ako birmovka u katolíkov, takže tam bolo niekoľko milodarov. Myslím si preto, že to bolo premyslené. Na druhej strane ma to prekvapuje, pretože je to v centre mesta, pohybujú sa tam ľudia, chodia tam rodičia po deti do škôlky, parkujú tam. Keďže išlo o dve fary - v Ružomberku aj v Černovej, tak to možno ani nebola náhoda,“ zamýšľa sa miestny evanjelický farár Dávid Bázlik.

Dlhoprstého fantóma už hľadá polícia

V hľadáčiku zlodejov sa ocitla aj fara v Černovej, do ktorej sa vlámali tiež v podvečerných hodinách. Z fary zmizol mobilný telefón, tablet a finančná hotovosť, čím vznikla farnosti škoda vo výške vyše tisíc eur.

„V súvislosti s touto udalosťou vyšetrovateľ Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci prečinu porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže. Na oboch prípadoch intenzívne pracujeme a vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia za účelom ich objasnenia. Z uvedeného dôvodu nie je možné poskytnúť ku skutkom viac informácií,“ doplnil Moravčík.

Ak ste videli, alebo máte informácie o tomto fantómovi s dlhými prstami bez tváre a bez mena, pripomeňte to príslušným orgánom, ktoré ho chcú vydať do rúk svetskej spravodlivosti.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia