V skanzene sa poďakujú za úrodu

V skanzene sa poďakujú za úrodu

RedakciaAktuality6.10.2022

Liptovské múzeum na nedeľu nahotovalo už tradičné podujatie pod názvom Poďakovanie za úrodu, ktoré sa uskutoční od 11. hod. v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline.

Ide o každoročnú dožinkovú slávnosť za účasti poľnohospodárskych a roľníckych družstiev a spoločností z Liptova, ktorú organizujeme v spolupráci s Liptovskom poľnohospodárskou a potravinárskou komorou. Opäť začneme slávnostným sprievodom. Súčasťou už osvedčeného programu je tiež odovzdávanie dožinkového venca. Liptovská poľnohospodárska a potravinárska komora vyhlási výsledky súťaží – Najlepší pestovateľ obilnín, zemiakov a repky, Najlepší chovateľ dojníc a oviec a Najlepší chlieb a cukrárenský výrobok,“ informovala nás programová manažérka Liptovského múzea Martina Mäsiarová.

Už neodmysliteľným sklíčkom pestrej dožinkovej mozaiky sú slávnostné Služby božie Evanjelickej cirkvi a o náladu sa budú starať folklórne súbory Kriváň z Východnej a Majerán z Liptovského Hrádku. Organizátori pripravili tiež výstavu chleba a pečiva spojenú s ochutnávkou, výstavu poľnohospodárskych plodín a produktov, výstavu ovocia a zeleniny a tvorivé dielne pre detských návštevníkov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia