V sobotu a v nedeľu špeciálny event s Korýtkom

V sobotu a v nedeľu špeciálny event s Korýtkom

RedakciaAktuality24.2.2022

Tento víkend (26. a 27. februára) bude, v netradičnom období, v prevádzke vláčik Korýtko zo Železničnej stanice v Ružomberku po Zápalkáreň. Na unikátnej úzkorozchodnej trati pôjde o Fašiangové jazdy.

Pôvodne sme mali v pláne vlani v decembri opäť pripraviť Mikulášske jazdy, lenže kvôli pandemickým opatreniam sa neuskutočnili. Takže fašiangový formát je akousi náhradou. Oba dni vláčik bude premávať tak, ako počas letných víkendov. Zo železničnej stanice sú stanovené odchody od deviatej do sedemnástej a od Zápalkárne každú polhodinu, teda od 9:30 do 17:30 hod., pričom čas medzi dvanástou a jednou hodinou poobede je vyhradený na obedňajšiu prestávku,“ informoval nás predseda Občianskeho združenia Korytnická železnica Ružomberok Milan Baník.

Stanica Zápalkáreň bude síce v sobotu a v nedeľu zatvorená, no dobrú náladu organizátori sľubujú priamo v Korýtku. „Vo vlaku nebude chýbať muziku, vrátane heligónky, či fujaristov. Lístok pre dospelých stojí jedno euro, pre dôchodcov 80 centov a deti 50 centov. Tie ´decká´, čo prídu v maskách sa prevezú zdarma,“ pripojil M. Baník, ktorý sám je zvedavý, ako nezvyčajná, ale zaujímavá ponuka osloví verejnosť. Všetko nasvedčuje tomu, že by Fašiangom s vláčikom mohlo priať aj „nebíčko“.

Len mimochodom, „oprášené“ legendárne Korýtko, ktoré v roku 1974 sa už skoro navždy odmlčalo, má za sebou štyri letné misie, teda v tomto roku oslávi malé jubileum.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia