V sobotu Behá celé mesto, rozbehnite sa za seba aj za chorého Miška

V sobotu Behá celé mesto, rozbehnite sa za seba aj za chorého Miška

RedakciaAktuality17.5.2019

Anetka Ondríková a Mária Štrpková sú študentkami Strednej zdravotníckej školy v Ružomberku, ktoré sa rozhodli pomáhať iným nielen prostredníctvom svojho štúdia a budúceho povolania, ale aj organizáciou benefičných podujatí. Jedným z nich je práve Behá celé mesto, ktoré odštartuje zajtra (v sobotu) v Čutkovskej doline. Podľa jej slov je akcia zameraná na charitatívnu pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú.

„Táto myšlienka mi napadla asi pred dvomi rokmi a rozhodla som sa ju uskutočniť. Tento rok sme sa rozhodli pomôcť jednotlivcovi. Volá sa Miško, má 16 rokov a v auguste 2018 sa mu stal úraz chrbtice v bazéne. Po operácii zistili poškodenie miechy na 90%,“ začína rozprávanie pre portál Žijem v Ružomberku mladá Aneta. Dodáva, že cieľom tohtoročnej akcie Behá celé mesto bude vyzbierať pre Miška a jeho rodinu príspevok, ktorý chcú použiť na liečbu a rehabilitáciu.

Deti čaká bohatý program

Akcia odštartuje v sobotu 18. mája o 10:00 hodine v Čutkovskej doline v areáli pri Kolibe u dobrého pastiera. Deti sa môžu tešiť na program v podobe rôznych aktivít a súťaží. Vystúpi aj tanečné duo AURA Dance a študentky Strednej zdravotníckej školy Márie Terézie Schererovej zaspievajú rôzne piesne. Dievčatá pripravili v rámci programu aj zaujímavú tombolu a ako občerstvenie budú podávať chutný guľáš. „Samotný beh (cca 1-2 km) spustíme približne o 11:00 v závislosti od príchodu samotných ľudí,“ pozýva Aneta Ondríková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia