V sobotu opäť v prevádzke kabínka z Hrabova na Málino Brdo

V sobotu opäť v prevádzke "kabínka" z Hrabova na Málino Brdo

Ján SvrčekAktuality11.4.2024

Už túto sobotu (13. apríla), čiže o dva týždne skôr než vlani, ružomberské stredisko Malinô Brdo family ski & bike park spúšťa letnú sezónu, ktorá potrvá do 31. októbra 2024.

"Všetko nasvedčuje tomu, že náš bike park otvoríme za pekného počasia. Myslím si, že sme na návštevníkov dobre pripravení. Hneď po zime sa čistili trailové trate a opravovali kritické úseky. Po celý čas otvorených bude deväť bikeových trás, rôznych typov. Máme špičkové traily pre súťažných jazdcov, no taktiež pre rýdzich amatérov, dokonca aj jeden kopec s klopenými zákrutami," uviedla marketingová manažérka obľúbeného ružomberského rezortu Marianna Luka.

"Asi zvlášť by som do pozornosti dala našu tohtoročnú novinku, turistickú sezónku, ktorá je v predpredaji na eshope. Do 30. apríla ide o najvýhodnejšiu cenu, pre ´dospeláka´ 89 eur, pre juniorov a seniorov 79 eur a pre deti 69 eur. Táto ponuka je zvlášť atraktívna pre návštevníkov, ktorí na Málino Brdo chodia pravidelne, alebo sú z blízkeho okolia. Je to vlastne obojsmerný lístok na kabínkovú lanovku, ktorý možno využívať aj každý deň. Takisto je spustený, za zvýhodnené ceny, predpredaj bike park sezóniek," vravela ďalej M. Luka.

Malinô Brdo family ski & bike park bude v lete aj dejiskom troch významných podujatí širokého záberu. "V júni sa u nás uskutoční Slovenský pohár v zjazde na horských bicykloch, 13. júla sem zavíta jeden zo série trailových behov s názvom Behaj lesmi Veľká Fatra a 31. augusta na Málinom Brde bude veľké finále Spartan race Slovakia 2024," pridala ďalšie dôležité informácie marketingová šéfka.

Do 16. júna, teda do top sezóny (tá štartuje 17. júna), bude stredisko otvorené v sobotu, v nedeľu a vo sviatok, a to od 9:00 do 16:30 hod. a od 17. júna do 1. septembra denne (od 9:00 do 17:00 hod.) a potom posledné dva mesiace letného formátu zase nabehne na mimosezónny režim.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia