V Stankovanoch zorganizovali výmenu oblečenia

V Stankovanoch zorganizovali výmenu oblečenia

RedakciaAktuality18.12.2023

Kultúrna a športová komisia v obci Stankovany sa rozhodla prvýkrát usporiadať výmenu oblečenia. Toto podujatie je čoraz populárnejšie a žiadanejšie.

„Uvedená akcia, známa aj pod označením swap, je ekologická aj ekonomická forma zadováženia si nového odevu či obuvi. Hlavou myšlienkou tohto podujatia je priniesť svoje veci, prípadne obuv, ktoré sú vo veľmi dobrom, nositeľnom a stále módnom stave. Z rôznych dôvodov ich však nenosíme a ostávajú nepovšimnuté v skrini. Na oplátku si môžete zobrať domov niečo nové. Zadarmo prinesiete a zadarmo odnesiete,“ hovorí kultúrna referentka obce Miroslava Polohová Ivanová.

Prvá takáto akcia, dostala v réžii komisie názov - Vymenenie. Konala sa v nedeľu 26. novembra 2023 v Kultúrnom dome v Stankovanoch od 15.00 do 17.00 hodiny. Organizátori pri príchode návštevníkov pretriedili prinesené veci, rozdelili do skupiny dámske, pánske, detské, obuv a dokonca i knihy. Ľudia si zatiaľ mohli prezrieť veci, pohodlne si ich vyskúšať, a čo im padlo do oka aj odniesť. Výmenu oblečenia navštívilo niekoľko dospelých, mládežníkov i detí z obce.

„Každý niečo priniesol a takmer každý s niečím odišiel. Niektorí s jedným či dvoma kúskami, iní s plnými taškami.  Samozrejme to záležalo od ponuky i od vkusu jednotlivých návštevníkov. Úspech mala nielen výmena oblečenia, ale aj kníh, čomu sa veľmi tešíme. Veríme, že toto podujatie si postupne získa viac a viac návštevníkov, nakoľko sa plánuje konať aj v budúcnosti, zatiaľ dva krát do roka, a to jarný a jesenný swap. Oblečenie a knihy, ktoré si nik neodniesol sme starostlivo uschovali a na najbližšej výmene ich opäť ponúkneme návštevníkom a možno sa nájdu ich noví majitelia. Ďakujeme všetkým, čo prišli, ľuďom, ktorí pomohli s organizáciou a obci Stankovany za poskytnutie priestorov,“ hovorí Miroslava Polohová Ivanová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia