V utorok začalo jesenné upratovanie v našom meste

V utorok začalo jesenné upratovanie v našom meste

RedakciaAktuality12.10.2021

Ak máte veľkoobjemový odpad, skrine, gauče, nábytok, koberce, železo, elektroodpad, bio odpad alebo farby, laky, oleje, môžete ich od dnes, 12. októbra, do 11. novembra doniesť na určené miesto podľa harmonogramu. Tam budú pristavené veľkoobjemové kontajnery a zriadený malý zberný dvor.

„Na každý druh odpadu je určený osobitný kontajner, preto je dôležité, aby ľudia dodržiavali pokyny nášho zamestnanca, ktorý určí, čo kde patrí,“ povedal Michal Olos, ktorý má na starosti zber, likvidáciu a uskladnenie komunálneho odpadu na Technických službách.

Tento systém zaviedli pred rokom, pretože keď ľudia nahádzali všetko do jedného kontajnera, triedenie bolo náročné.

Množstvo vyzbieraného odpadu aj druh sa líši podľa miestnych častí. Olos vysvetlil rozdiely. „Na sídliskách Kľačno č Baničné dominuje nábytok, tam naplnia niekoľko kontajnerov. A to ešte počas roka vyvezieme odtiaľ množstvo veľkých vecí, ktoré ľudia jednoducho položia vedľa nádob určených na komunálny odpad či separovaný zber. V dedinách Černová, Hrboltová, Biely Potok je zasa oveľa viac bio odpadu. Tam sa nás už dopredu pýtajú, kedy ich budeme zbierať.“

Olos vyzval ľudí, aby využili túto možnosť a zbavili sa nepotrebných vecí legálne a v blízkosti svojich domovov.

Pri jesennom upratovaní nezbierajú pneumatiky. Tie však môžu ľudia priniesť na zberný dvor na ulici Pivovarská 9, kde ich odovzdajú bezplatne. To isté platí aj pre drobný stavebný odpad, medzi ktorý patria aj záchody, umývadlá, obklady, omietky, tehly. Pri stavebnom odpade je však určený limit 150 kilogramov na osobu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia