Valentínsku kvapku krvi podporili Mondi SCP a OZ Ružomberčan

Valentínsku kvapku krvi podporili Mondi SCP a OZ Ružomberčan

RedakciaAktuality16.2.2019

Na darovanie krvi boli prioritne pozvaní zamestnanci Mondi SCP a členovia OZ Ružomberčan. Pri tejto príležitosti darovala firma Mondi SCP v zastúpení Vladimíra Krajčiho, ktorý je technickým riaditeľom, Ľuboslava Palgutu, riaditeľa bezpečnosti a Kataríny Bendíkovej, asistentky predsedu predstavenstva, ktorá má na starosti zdravý životný štýl v Mondi SCP zdravotníckemu personálu ústavu nové pracovné odevy.

OZ Ružomberčan darovalo pre skvalitnenie pracovných priestorov na oddelení transfuziológie technické vybavenie. Darcovia, ktorí boli v piatok darovať krv, dostali tiež malé darčeky. Všetkých darcov, ktorí sa na Valentínskej kvapke krvi zúčastnili, pozvali Jana Streitová a Marián Bujňak, zástupcovia OZ Ružomberčan, na spoločný obed.

„Veľmi si vážime, že firma Mondi SCP umožňuje svojim zamestnancom darovať krv a to pravidelne, čím našej nemocnici veľmi pomáha. Ceníme si aj odovzdané dary ako od Mondi SCP, tak aj od OZ Ružomberčan. Sme radi, že môžeme spolu komunikovať a spolupracovať pri mnohých príležitostiach ako sú napríklad aj Dni zdravia,“ uviedol primár Ústavu klinickej hematológie a transfuziológie, MUDr. Juraj Mitura.

"V mene OZ Ružomberčan by som chcela poďakovať všetkým darcom krvi, ktorí svojim šľachetným činom dávajú iným nádej na uzdravenie," povedala zakladajúca členka OZ Jana Streitová.

Najbližší Deň zdravia na Mondi SCP bude 22. mája 2019. Ústav klinickej hematológie a transfuziológie príde so svojou mobilnou transfúznou stanicou v tento deň do Mondi SCP. Zamestnanci môžu tak priamo na pracovisku darovať krv.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia