Veľká noc s  Korýtkom

Veľká noc s Korýtkom

RedakciaAktuality6.4.2023

Známy historický vláčik Korýtko má za sebou päť vydarených prázdninových sezón. Občianske združenie Korytnická železnica Ružomberok už párkrát, okrem pravidelného letného cestovného poriadku, prišlo aj s mimoriadnou ponukou. Tou najnovšou sú Veľkonočné jazdy nachystané na túto sobotu a nedeľu (8. a 9. apríla).

Čo sa týka najbližších sviatkov, je to novinka. V minulých rokoch s podobným projektom sa nedalo ani uvažovať kvôli pandemickej situácii a z nej vyplývajúcich epidemiologických opatrení,“ rozhovoril sa predseda agilného „ózetka“ Martin Baník. „Mali sme však už Mikulášsku jazdu, či Fašiangové jazdy. Korýtko tieto dni bude jazdiť od Železničnej stanice v Ružomberku po Zápalkáreň a späť rovnako ako v lete, teda od deviatej do osemnástej hodiny, s obedňajšou prestávkou. Trošku škrt v našich plánoch urobilo na danú dobu mimoriadne chladné počasie. Preto sprievodný program, čo bol pôvodne naplánovaný na Zápalkárni, sa presunie priamo do vláčika. Tu budú napríklad tvorivé dielne s veľkonočnými motívmi, či u ´decák´ veľmi obľúbené maľovanie na tváričku. Samozrejme, aj korýtko bude sviatočne vyzdobené.“

Naposledy ružomberská historická atrakcia bola v prevádzku posledný augustový víkend 2022. Takže po vyše siedmich mesiacoch znovu „opráši“ trojkilometrovú trať.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia