Veľkonočnú výzdobu si dámy v Ružomberku vyrábajú samy

Veľkonočnú výzdobu si dámy v Ružomberku vyrábajú samy

RedakciaAktuality16.4.2019

tradície a ľudových zvykov. Aj napriek tomu, že ide o pohanský zvyk, muži si ho radi vychutnajú. No a aj niektoré dámy, predovšetkým tie, ktoré sa rady venujú hand made a práve Veľká noc je pre nich dôvodom, kde sa môžu opäť kreatívne prejaviť. A tak to bolo posledné týždne aj v Liptovskom múzeu v Ružomberku, kde sa pravidelne stretávajú dámy na kreatívnych dielňach.

Zo stretnutia v Liptovskom múzeu v Ružomberku.

„Keďže Veľká noc je už za dverami, aj téma tvorivej dielne je veľkonočná, hoci samotná práca s materiálom bude ľubovoľná. Na veľkonočnú výzdobu a dekorácie budeme používať rôzne techniky podľa vlastného uváženia. Zameriame sa na opäť na veľkonočné vajíčka - vyšívané, patchworkované, kanzashi či z moosgummi,“ vysvetľuje Ľubica Drusková, ktorá pravidelne vedie skupinku šikovných žien.

Stretnutie je vždy zamerané na jednu techniku, avšak pokiaľ majú dámy rozrobené iné umelecké diela alebo ich kreativita má v konkrétny deň chuť na niečo iné, zábrany sa nekladú.

Hand made výrobky

Posledne im najviac pomohli takzvané veľkonočné pomôcky ako polystyrénové vajíčka, špagát, disperzné lepidlo, tavná pištoľ, nožnice, Panama na vyšívanie, moosgumma, žehlička, farebné stuhy, špendlíky, rôzne ozdoby a podobne. Dvere sú otvorené pre každého – veľkých aj malých. A síce už výrobu veľkonočných vajíčok nestíhate, zastavte sa v Liptovskom múzeu nabudúce. Prichádza jar a s ňou nielen krásne ozdoby, ale i farby a nový dych možno i do vašej domácnosti.

Veľkonočné inšpirácie

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia