Viac než tisícka ľudí na Dni otvorených dverí MFK Ružomberok

Viac než tisícka ľudí na Dni otvorených dverí MFK Ružomberok

RedakciaAktuality15.10.2018

Smelo možno povedať, že nad očakávanie vyšiel tohtoročný Deň otvorených dverí na štadióne MFK Ružomberok. Mal nielen športový a kultúrny rozmer, ale i spoločenský. Tiež vo verejnosti našiel skvelú odozvu. Cez tisíc ľudí, od „decák“ až po tých skôr narodených si dalo rande na východnej tribúne a v jej okolí.

Vyše trojhodinový program odpálila ružomberská spevácka hviezdička Kristína Debnárová so svojou kapelou. Hlavnou futbalovou vábničkou bol exhibičný zápas hviezd starých pánov Ružomberka, ktorých dostal na starosť Ján Haspra starší, proti výberu bývalých československých a slovenských reprezentantov.

Pred slávnostným výkopom si zobral slovo ružomberský primátor Igor Čombor, ktorý postupne zúčastneným futbalovým legendám spod Čebraťa odovzdával ďakovné listy. Reprezentanti mu zase podarovali loptu so svojimi podpismi. Prvý muž radnice tiež vyzdvihol výrazný podiel podnikateľa Milana Fiľa na rozvoji „koženej“ v meste i pri rozsiahlej modernizácii štadióna.

Skóre duelu (pískal ho bývalý prvoligový arbiter a dlhoročný funkcionár Ruže Milan Bezák), otvoril niekdajší rýchlonohý krídelník Eduard Mydliar, ktorý bol pri oboch posledných posunoch ružomberského klubu, v sezóne 1992/1993 do druhej najvyššej súťaže a o štyri roky patril aj medzi republikovú elitu. „Repre“ partia potom gólmi Ondreja Krištofíka a Dušana Tittela otočila stav na 1:3, Mydliar druhou trefou do čierneho ešte znížil (2:3), no ďalej už skórovali iba reprezentanti – dva presné zásahy pridal Tittel a jeden Krištofík (0:6).

„Vždy má človek dobrý pocit, ak zorganizovaná akcia splní svoj účel. Keď pritiahne ľudí a všade vládne príjemná atmosféra. Tí, čo prišli mohli pozdraviť bývalých ružomberských hráčov niekoľkých generácií. Mladšiu zmenu videli aj v akcii na trávniku. My reprezentanti sme zase chceli dokázať, že dres so štátnym znakom sme nenosili náhodou,“ vravel trojnásobný najlepší futbalista Slovenska, šesťkrát laureát ružomberskej Jedenástky roka a 55 – násobný reprezentant Dušan Tittel. Súčasný športový direktor MFK Ružomberok sa dokonca blysol hetrikom. „V minulosti som hrával na stopérskom poste, no teraz ma Laco Pecko, ktorý bol v našom tíme poverený taktikou, poslal do útoku. Nuž a tento ťah mu aj vyšiel,“ smial sa Tittel.

Stará ružomberská garda si nečakané „stretko“ nevedela vynachváliť. „Bola to fantastická myšlienka, mal som česť zoznámiť sa viacerými pánmi futbalistami a s niektorými som si aj zahral,“ žiaril František Mikuláš, v republikovej spoločnosti päť sezón kapitán mužstva. „Najväčším zážitkom pre mňa bol postup do I. ligy, tie chvíle mi nikto nezoberie. Nezabudnem ani na úžasné divácke návštevy,“ pripojil bývalý stopér (roč. nar. 1971). Útočník Milan Bartko v osemdesiatych rokoch hájil miestne futbalové farby. „Najprv som zažil obrovskú radosť, keď sa v súťažnom ročníku 1980/1981 vyhrala východná skupina divízie a Ružomberok sa vrátil do SNL (Slovenskej národnej ligy), no hneď na to zase obrovské sklamanie – pád dole. Dodnes si to neviem vysvetliť, veď sme mali veľmi dobrý mančaft,“ oprašoval spomienky Bartko, ktorý si takisto svoj veľký deň užíval. „Je to niečo super. Vynikajúca príležitosť, stretli sme sa mladší i starší, veru, bolo o čom rozprávať.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia